Zmartwychwstanie Pańskie – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Zmartwychwstanie Pańskie – ogłoszenia parafialne

Bogu niech będą dzięki za łaski Świętego Triduum Paschalnego. Bóg jest wielki, bo nasz los nie jest Mu obojętny – skoro własnego Syna nie oszczędził. Wy byliście – piękni, liczną obecnością na nabożeństwach.

Cieszymy się, waszym odpowiedzialnym uczestnictwem w adoracji Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego. Dziękuję Wszystkim uczestniczącym w liturgii Wielkich Dni – chórowi parafialnemu, młodzieży ze scholii, służbie liturgicznej – ministrantom. Dziękuję druhom Strażakom za całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim. Ks. Piotrowi, który tak pięknie i profesjonalnie czuwał nad porządkiem nabożeństw, całej grupie ubierającej Grób Pański. Pani Emilce za cierpliwość i wymagającą wielkiego wysiłku w świątecznym czasie utrzymanie porządku w kościele. Panu Organiście za troskę o piękną muzyczną oprawę naszego świętowania. Dziękuję rodzinie z Tykocina za zakupienie nowego paschału. Dziękuję rodzinie, która ufundowała kwiaty do świątecznej dekoracji ołtarza naszego kościoła. Grupom modlitewnym z naszej parafii, które ufundowały tackę i ampułki na wodę i wino, bieliznę kielichową. Bóg zapłać!

2. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkiejnocy. Porządek nabożeństw niedzielny. Taca na K.U.L. i cele edukacyjne diecezji. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy z wielką życzliwością wspierają prowadzone i planowane parafialne inwestycje. W chwili obecnej rozpoczęły się prace remontowe w kaplicy cmentarnej, trwają dość skomplikowane, pełne nieplanowanych niespodzianek prace przy murze wzdłuż ul. 11 Listopada, w najbliższych planach mamy kontynuację elewacji plebanii oraz prace przy prospekcie organowym oraz ambonie. W ostatnim czasie swój dar na wsparcie tych inwestycji złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: Siekierk – 200zł i 100zł, Broniszewa – 200zł, Nieciec – 100zł. Bóg zapłać!

Informujemy także, że istnieje możliwość składania datków na remont kościoła przy pomocy kart płatniczych i telefonów komórkowych pozwalających na płatności zbliżeniowe za pośrednictwem tzw. ofiaromatu, który stoi przy końcu ławek w nawie głównej. Jest także do nabycia w zakrystii nowo wydany album o naszym kościele.

4. Za tydzień obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego, pragniemy przypomnieć sobie ten najwspanialszy przymiot Boga. Zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego na wspólną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, Koronkę – na godzinę 15.00. Trwa nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Oktawie Wielkiejnocy będzie ona odprawiana podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Kamil Woźniewski kawaler z parafii w Krypnie i Martyna Rogowicka, panna parafii tutejszej – zapowiedź II.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Polaka, lat 85 z Siekierk. Wieczny odpoczynek…