XXX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych” – 1 listopada to święto ludzi, którzy „wychylili się” w stronę Boga. Prawda wiary w „świętych obcowanie” nabiera tego dnia szczególnego blasku. Następny dzień – 2 listopada, to Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, przecież bez Boga ich już nie ma, z Nim mamy szansę znów się spotkać i być.

Weźmy liczny udział we wspólnych modlitwach. Starajmy się pobożnie uczestniczyć w tych uroczystościach. Kiedy spoglądamy na kontener stojący przy cmentarzu zauważymy jak niewiele warte są wszelkie nasze zabiegi, aby pięknym, kosztownym kwiatem i wielkimi zniczami wyróżnić bogactwo żyjących. Gdy zabraknie modlitwy – wszystko staje się „śmieciem”!

        W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – jednakowy porządek nabożeństw –

Msza Święta w kościele o godzinie 8.00, 10.00 oraz 17.00

(NIE BĘDZIE NABOŻEŃSTWA O GODZINIE 12.00).

         Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 wyruszy z naszego kościoła procesja na cmentarz grzebalny, zakończy się ona specjalnymi modlitwami za zmarłych odmawianymi w czterech punktach cmentarza, całość zakończy Msza Święta w kaplicy cmentarnej, około godziny 12.00. Dopiero wtedy powinniśmy rozejść się na mogiły naszych zmarłych.

         W dniach oktawy Wszystkich Świętych, w sposób szczególny modlimy się za zmarłych, w kaplicy cmentarnej będzie odprawiana codziennie Msza Święta o godzinie 17.00; podczas której będą czytane tzw. jednorazowe wypominki. Karteczki do wypisywania imion zmarłych można pobrać już dzisiaj w zakrystii. Składać je będziemy, wraz z ofiarą przed Mszą Świętą podczas dni oktawy.

         Po każdej Mszy Świętej można zamawiać tzw. Wypominki modlitwy za zmarłych, które odmawiane są przez cały rok, w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie: 8.00, 10.00, i 12.00.

       Przypilnujmy porządku na cmentarzu. Każdy z Was jest gospodarzem tego miejsca, zatem wspólnie musimy troszczyć się o nie i proszę o zwracanie uwagi tym, którzy zapominają – gdzie się znajdują.  Nie pozostawiamy śmieci przy alejkach, zadbajmy, aby znalazły się na właściwym miejscu.

         Przypomnę, że Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Tykocińskiej oraz Narwiańskie Stowarzyszenie Krajoznawcze im. Zygmunta Bujnowskiego, w dniach 31.10 – 02.11.2013 roku, przeprowadzi kwestę na rzecz renowacji Katakumb, znajdujących się na naszym cmentarzu.

         Z racji przypadającej w najbliższy piątek Uroczystości Wszystkich Świętych – nie obowiązuje post

         2. Informujemy, że na dzień 18 maja 2014 roku została już ustalona data Pierwszej Komunii Świętej. Sakramentu tego udzieli ks. bp Janusz Stepnowski podczas, czekającej nas w następnym roku wizytacji.

         3. Składam podziękowania wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają wysiłki pilnie potrzebnego remontu kościoła. Pragnę poinformować, że do konkursu prowadzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, razem z naszym wpłynęło około 300 wniosków. Pozostaje nam oczekiwanie na wyniki konkursu i skrupulatne wykorzystywanie wszystkich szans jakie mogą się pojawić w przyszłości. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: członkinie Koła Żywego Różańca ze Stelmachowa Kolonii – 425zł. Bóg zapłać!

         Dziękuję także rodzinie, która ufundowała kwiaty do przystrojenia ołtarzy naszego kościoła.

         4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Piotr Mościński, kawaler zamieszkały w Płonce Kościelnej i Anna Malinowska, panna zamieszkała w Siekierkach parafii tutejszej. Zapowiedź I.

         5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Modlitwy tych dni powinniśmy połączyć z naszymi modlitwami za zmarłych.

         6. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb tragicznie zmarłego Śp. Macieja Jackowskiego z Sanik, lat 35. Wieczny odpoczynek…