XXVIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynają się przedświąteczne porządki na naszym cmentarzu grzebalnym. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą o właściwe uszanowanie tego miejsca, reagowanie na niegodne zachowania, zaznajomienie się z Regulaminem Cmentarza – wywieszonym na bramie głównej.


Ponawiamy prośbę związaną ze śmieciami, prosimy o pozostawiane śmieci we właściwych, przygotowanych do tego miejscach – kontenerach. W związku z faktem, że w tych dniach wyrzuca się takie ilości śmieci, że firma odbierająca je nie nadąża z wywożeniem – prosimy, o tymczasowe, tylko w okresie świąt – zabieranie śmieci do swoich przydomowych pojemników lub kompostowników.

Od dzisiejszej niedzieli można po każdej Mszy Świętej oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej zamawiać na podobnych jak w ubiegłym roku zasadach – całoroczne modlitwy za naszych bliskich zmarłych tzw. Wypominki. Czytane są one w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00. Przypominamy o możliwości dokonywania płatności przy pomocy kart płatniczych i urządzeń pozwalających na płatności zbliżeniowe.

2. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

3. Pragnę podziękować za życzliwość i wrażliwość na kwestie parafialnych inwestycji. W minionym tygodniu swój dar w wysokości 700zł złożyli anonimowi ofiarodawcy z Sierk. Bóg zapłać!

4. Za tydzień ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby misji w świecie.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będziemy zbierać ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

         5. Muzeum w Tykocinie zaprasza na koncert pt. Tiktin – Wajnber, Bach, Panufnik, który odbędzie się w Wielkiej Synagodze, w następną niedzielę 22 października br. o godzinie 18.00. Wystąpią Maria Sławek – skrzypce, kierownictwo artystyczne oraz Lutosławski Quartet. Wstęp – 5 zł.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jadwigi Sokolewicz, lat 96 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…