XXVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach.


To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.00 w kościele parafialnym, o 8.30 w klasztorku. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci przygotowujących się, do I Komunii Świętej i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

         2. Jutro, w poniedziałek – 4 października br., przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, doroczny odpust w klasztorku. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 11.00. Uroczystościom będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Biskup Tadeusz Bronakowski. Serdecznie zapraszamy.

         3. W najbliższą sobotę 9 października przypada 250 rocznica śmierci fundatora kościoła parafialnego i klasztoru pobernardyńskiego w Tykocinie. Msza Święta za Śp. Jana Klemensa Branickiego zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godzinie 15.00. Zapraszamy zainteresowanych.

4. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej są zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas. Za tydzień na Fundusz Stypendialny – Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. I Komunia Święta – 5 czerwca 2022r.

         6. Jak w każdą II niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie się modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi i kolejny Różaniec rodziców w intencji dzieci. Zapraszamy i serdecznie zachęcamy rodziców do wspólnej modlitwy.

         7. Zapraszamy zainteresowanych na spotkania w ramach Wieczorów Biblijnych, które odbywają się na plebanii w środy o godzinie 19.00 oraz Odnowy w Duchu Świętym, które to spotkania odbywają się także na plebanii w czwartki o godzinie 19.00.

8. Przypominamy, że w każdą środę o godzinie 17.00 odprawiana jest przed wizerunkiem Matki Bożej Tykocińskiej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i dziękczynienia można składać na kartkach do skarbonki znajdującej się przy ołtarzu Matki Bożej lub za pośrednictwem formularza, znajdującego się na naszej stronie internetowej.

9. Dziękujemy naszym dobroczyńcom, którzy tak życzliwie od wielu lat wspierają prace konserwatorskie w kościele i rozpoczętą najważniejszą inwestycję tego roku – rozbudowę cmentarza grzebalnego. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Jeżewa Starego – 100zł oraz Rodzina, która złożyła przed obliczem Matki Bożej Tykocińskiej Akt oddania siebie Niepokalanemu Sercu Maryi – 900zł. Bóg zapłać!

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Barbara Korzyńska, lat 72, mieszkanka Tykocina. Wieczny odpoczynek…