XXVII NIedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVII NIedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Za tydzień obchodzić będziemy po raz XVIII – Niedzielę Papieską. W tym roku przyświeca jej hasło „Promieniowanie Ojcostwa”. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będziemy zbierać ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

2. Dziękujemy Pani z Broniszewa, za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła. Na następną sobotę 13 października na godzinę 10.00 prosimy o pomoc rodziny z ul. Choroszczańskiej 11, ul. Choroszczańskiej 11A

3. W związku z kończącym się okresem prac przy elewacjach kościoła pragniemy podziękować Burmistrzowi i Radnym naszego Miasta i Gminy za pomoc i wsparcie tych prac kwotą 100 000 złotych; na ręce Starosty i Radnych Powiatu składamy podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu wkładu własnego projektu z R.P.O., kwotą 55 000 złotych.

         Dziękujemy także naszym parafianom i parafiankom, którzy w ostatnim czasie złożyli swój dar na ten cel. Byli to anonimowi ofiarodawcy z Sawina 1 000zł i Tykocina – 100zł. Bóg zapłać!

4. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas.

5. Posiadamy „Kalendarze Rolnika na 2019 rok”. Do nabycia w zakrystii w cenie 26zł.

6. Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby na KONCERT z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, który odbędzie się w dniu 12 listopada 2018 r.  ( poniedziałek),  godz. 18:00. Ten wyjątkowy jubileusz zostanie uczczony muzyką Ignacego Paderewskiego z udziałem Orkiestry Filharmonii Narodowej i wybitnych artystów. 

Informujemy, iż na koncert posiadamy bezpłatne zaproszenia. Wyjazd do Warszawy autokarem  w dniu  12.XI.2018r. ,  zbiorka godz.13.00 – parking przed Klasztorem,  ul. Klasztorna 1,   powrót  ok. godz. 23.00.   Zapisy prowadzi  Marzena Pisarska-Kalisty  tel. 693 457 639.

7. Ponawiamy nasz apel do osób uzdolnionych wokalnie. Pilnie potrzebujemy nowych członków naszego chóru parafialnego – mężczyzn i kobiety. Serdecznie chętnych zapraszamy w najbliższy czwartek godzina 19.00 na plebanii – próba chóru.

         Jednostka Strzelecka 1031 Tykocin ogłasza rekrutacje ochotników do plutonu szkolnego. Odbędzie się ono w niedzielę 21.10.2018 O GODZINIE 9:00 – parking przed kościołem. Więcej informacji na profilu FB parafii. Zapraszamy zwłaszcza młodzież klas ósmych – chłopców i dziewczęta. Całością dowodzi ks. Paweł.

TUTAJ

8. W najbliższy czwartek, w Centrum Kultury od godziny 13.00 odbędą się bezpłatne badania słuchu. Zainteresowanych – zapraszają organizatorzy.

9. Tradycyjnie w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie się modlitewne spotkanie Kółek Różańcowych, istniejących w naszej parafii.

10. Przed nami kolejne nabożeństwo fatimskie. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 13 października br. w klasztorku. Początek godzina 18.30. Przypominamy o przyniesieniu ze sobą świec.