XXVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Tradycją minionych lat obchodzić będziemy w następną niedzielę, 11 października 2015 –  kolejny XV Dzień Papieski. Dzięki życzliwej współpracy z Muzeum w Tykocinie, Centrum Kultury w Tykocinie, Zespołu Szkół i Przedszkola w Tykocinie oraz Fundacji im. Mikołaja z Radomia – mamy zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w tych uroczystościach.

W programie między innymi:

godz. 16.30 (Centrum Kultury w Tykocinie) – wernisaż wystawy prac uczniów z Zespołu Szkół w Tykocinie;

godz. 17.00 (Kościół Trójcy Przenajświętszej) – uroczysta Msza Święta, poprzedzona programem artystycznym w wykonaniu młodzieży;

godz. 18.00 (Muzeum w Tykocinie) koncert słowno-muzyczny pt. „Modlitwa, która dotyka Ojczyzny”; w wykonaniu: Maciej Zakościelny – recytacja, Dominik Sutowicz – tenor, Robert Grudzień – fortepian, scenariusz – Anna Drela. Bilety w cenie 15 zł. do nabycia przed koncertem. ZARASZAMY!

W związku z obchodzonym po raz XV Dniem Papieskim po wszystkich Mszach Świętych zbierać będziemy datki na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla zdolnej młodzieży. Wyrazimy w ten sposób wdzięczność Bożej Opatrzności za dar świętego Jana Pawła II. Nadmienić należy, że w ubiegłym roku jedna ze stypendystek tego ogólnopolskiego dzieło pochodziła z naszej parafii.

  1. W dniu 12 września br. odbyło się spotkanie Rady Pastoralnej, podczas której ustalono co następuje:

– Misje Święte w naszej parafii odbędą się w dniach od 3 do 10 kwietnia 2016 roku. Poprowadzą je Ojcowie Redemptoryści;

– rozpoczynamy przygotowania do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży, powinniśmy zebrać delegację z parafii oraz przyjąć jeszcze precyzyjnie nieokreśloną grupę młodzieży w naszych rodzinach. 25 kwietnia 2016 roku odbędzie się wizyta symboli Ś.D.M. w Tykocinie;

– powinniśmy kontynuować inicjatywy typu „Szlachetna choinka” – paczki dla dzieci, organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży, Piknik Rodzinny…

– Kancelaria Parafialna będzie czynna codziennie (oprócz niedziel!) w godzinach od 7.00 do 8.00 i od 16.30 – 17.00 lub po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym;

– Sakramenty Chrztu Świętego i Małżeństwa odprawiane będą tylko w kościele parafialnym;

– nie ma uroczystości pogrzebowych w niedzielę ( zakazują tego przepisy liturgiczne), jedynym wyjątkiem od tej reguły mogą być względy sanitarne;

– podczas uroczystości pogrzebowych nie ma przemarszu od kościoła na cmentarz – zabraniają tego w takiej formie przepisy ruchu drogowego;

– wyprowadzenie ciała z domu do krzyża może odbywać się w kondukcie, pod warunkiem, że uczestniczą w nim wszyscy żałobnicy, nie może być sytuacji, w której ksiądz i organista idą, a reszta jedzie samochodami – albo idziemy, albo jedziemy;

– w związku z pojawiającymi się nadużyciami zaświadczenia do ZUSu o kosztach pogrzebu wydajemy po uregulowaniu wszelkich płatności, proszę także nas nie prosić o potwierdzanie nieprawdy w dokumentach urzędowych – tyle ile było poniesionych kosztów, tyle musi być zapisane na zaświadczeniu , nie mniej, ni więcej;  

– przypominamy, że rozpoczęcie formalności związanych z zawarciem Sakramentu Małżeństwa powinno rozpocząć się 3 miesiące przed ślubem;

– wprowadzamy zakaz strzelania przed kościołem z tub nabitych papierowymi lub sztucznymi płatkami, jak to ma miejsce na zakończenie ślubnych uroczystości;

– przypominamy, że intencje mszalne na bieżący tydzień są wywieszone w gablocie przed kościołem, ewentualne wątpliwości lub błędy powinno się zgłaszać przed wyznaczonym terminem, a nie po odprawieniu Mszy Świętej;

– w miesiącach maju, październiku i grudniu, w każdą niedzielę od godziny 7.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.

         Kolejne spotkanie Rady Pastoralnej, uszczegółowiające pewne kwestie odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

  1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas naszej diecezji.
  2. Składamy podziękowanie wszystkim osobom, które życzliwie wspierają ideę remontu naszego kościoła, czy pilnej potrzeby rozbudowy cmentarza. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyły następujące osoby: anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 100zł, Siekierk – 100zł, Sierk – 400zł.
  3. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Janiny Korzińskiej, lat 89, mieszkanki Kiermus. Wieczny odpoczynek…