XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne

Kończy się październik – miesiąc różańca. Ponawiamy nasze zaproszenie do wspólnej modlitwy w dni powszednie w klasztorku – 8.30, w kościele parafialnym – o godzinie 17.00. Warto już dzisiaj zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?


2. Rozpoczyna się czas, kiedy tłumnie wyruszamy na groby bliskich. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – w kościele parafialnym jednakowy porządek nabożeństw:

Msza Święta o godzinie 8.00, 10.00 oraz 17.00

(NIE BĘDZIE NABOŻEŃSTWA O GODZINIE 12.00)

Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 wyruszy z kościoła parafialnego procesja na cmentarz grzebalny, podczas której zostaną odmówione specjalne modlitwy za zmarłych, całość zakończy Msza Święta w kaplicy cmentarnej, około godziny 12.00. Dopiero wtedy powinniśmy rozejść się na mogiły naszych zmarłych. Wtedy także można będzie zaplanować poświecenie nowo postawionych nagrobnych pomników

W klasztorku:

w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte o godzinie 9.00 i 11.00;

w Dzień Zaduszny Msza Święta o godzinie 9.00.

Zachęcamy także do korzystania z Sakramentu Pokuty w tych ostatnich dniach października podczas modlitwy różańcowej – byśmy mogli zmarłym zanieść nie tylko kwiaty i świeczkę, ale naszą modlitwą i Komunią Świętą. W dniach Oktawy Wszystkich Świętych (od piątku do środy włącznie), w sposób szczególny modlimy się za zmarłych. W kaplicy cmentarnej będzie odprawiana codziennie (z wyjątkiem niedzieli) Msza Święta o godzinie 17.00; podczas której będą czytane tzw. jednorazowe wypominki. Kartki do wypisania imion zmarłych można otrzymać dzisiaj i jutro po każdej Mszy Świętej. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.

Trwają przedświąteczne porządki na naszym cmentarzu grzebalnym. Apelujemy o zachowanie porządku i właściwej temu miejscu powagi. Pragniemy podziękować rodzinom, które z życzliwością przyjęły naszą prośbę, dotyczącą zabierania śmieci do swoich przydomowych pojemników lub kompostowników, skierowaną tylko na okres trwania świąt Ponawiamy apel o pozostawiane śmieci we właściwych, przygotowanych do tego miejscach – kontenerach.

Tradycyjnie w dniach naszej pamięci o zmarłych przeprowadzona zostanie na kwesta na ratowanie zabytków znajdujących się na naszym cmentarzu. Kwesta odbywać się będzie od 1 do 2 listopada br. w godzinach od 9.00 do 15.00 W kweście wezmą udział młodzi wolontariusze, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Tykocińskiej, Tykociński Teatr Amatorski oraz członkowie Komputowej Chorągwi Czarnieckiego. Celem kwesty będzie ratowanie zabytkowych nagrobków, znajdujących się na naszym cmentarzu oraz renowację kaplicy cmentarnej. W gablocie parafialnej oraz na stronie parafii znajdziecie sprawozdanie z ostatnich inicjatyw oraz planów na przyszłość podejmowanych na terenie cmentarza przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Tykocińskiej. Apelujemy o Waszą wrażliwość i życzliwość.

3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby misji w świecie. W następną niedzielę, po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali do puszek datki na wsparcie duszpasterstwa ministrantów.

4. Po każdej Mszy Świętej, w zakrystii oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej zamawiać na podobnych jak w ubiegłym roku zasadach – całoroczne modlitwy za naszych bliskich zmarłych tzw. Wypominki. Czytane są one w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00.

Przypominamy o możliwości dokonywania płatności przy pomocy kart płatniczych i urządzeń pozwalających na płatności zbliżeniowe.

5. W najbliższy poniedziałek zostaje odwołane spotkanie kręgu biblijnego.

6. Pragnę złożyć podziękowania dobroczyńcom naszej parafii. W ostatnich daniach swój dar złożyli anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 200zł, Kolonii Tykocin 450zł oraz z Sulęcina Szlacheckiego 3000zł. Bóg zapłać!