XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższy czwartek – 1 września br. rozpoczniemy nowy Rok Szkolny 2016/2017. Tradycyjnie na początku prosić będziemy o Boże błogosławieństwo we wspólnym wysiłku, podejmowanym przez dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

Przy tej okazji dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Tykocinie, nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz Organowi prowadzącemu za dobrze układającą się współpracę i wrażliwość na kwestie religijnego wychowania dziatwy i młodzieży. Pragniemy zaprosić do licznego uczestnictwa w inauguracji nowego roku szkolnego. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 8.15 w naszym kościele. Przede mszą możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych. Po modlitwie udamy się do szkoły na dalszy ciąg uroczystości.

2. Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Parafian i Parafianki oraz zainteresowanych gości na tegoroczne dożynki, które organizujemy wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Tykocin; ze względu na liczbę zaproszonych, szczególnych gości będą miały one wyjątkowo uroczysty charakter. Odbędą się za tydzień, w niedzielę 4 września br. i zainauguruje je o godzinie 10.00 – Msza Święta dziękczynna w naszym parafialnym kościele. Ponawiam naszą prośbę, aby kwestiami organizacji wieńców dożynkowych, darów ołtarza zajęli się mieszkańcy miejscowości – Jeżewo Nowe, Jeżewo Stare i Broniszewo.

3. W najbliższą sobotę – 3 września br., odbędą się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Tradycją minionych lat udamy się w pieszej pielgrzymce na te uroczystości. Wymarsz sprzed kościoła ok. godziny 8.00. Do Krypna przychodzimy około południa by na zakończenie pątniczego szlaku – uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej w intencji pielgrzymów i ich rodzin, odprawianej w kościele przez cudownym obrazem. Zachęcamy do uczestnictwa.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwa tych dni odprawiane będą po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00.

5. Na mocy dekretu Biskupa Łomżyńskiego z dniem 26 sierpnia br. pracę w naszej parafii rozpoczyna neoprezbiter – ks. Maciej Sztych. Bardzo Was proszę o modlitwę w intencji ks. Macieja oraz życzliwe przyjęcie w naszej Wspólnocie.

         Pragniemy z radością poinformować, że od nowego roku szkolnego, pracę katechetyczną w naszej parafii rozpoczyna Ks. Dariusz Niewiński – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Natomiast od dzisiejszej niedzieli będzie przybywał do naszej wspólnoty z pomocą duszpasterską ks. Andrzej Masłowski – Profesor Archidiecezjalnego Seminarium w Białymstoku. Serdecznie witamy Księży wśród nas, dziękując za przyjęcie zaproszenia życzymy owocnej i błogosławionej współpracy.

6. Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Ziemi Tykocińskiej serdecznie zaprasza mieszkańców Tykocina i okolic na prywatne zajęcia z języka angielskiego. W ofercie: korepetycje, zajęcia w grupach do 8 osób, kursy maturalne, przygotowanie do Egzaminu Gimnazjalnego, kursy dla pracowników firm, zajęcia indywidualne dla dorosłych,  dzieci i młodzieży szkolnej, przygotowanie do uzyskania certyfikatów językowych , np. FC. Na osoby zainteresowane czekamy w sobotę tj. 3 września 2016  od 10.00 do 13.00 w Centrum Kultury, Złota 2  Tykocin.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Krzysztof Malinowski, kawaler zamieszkały w Łaziukach, parafia Krosno i Agnieszka Czyżewska, panna zamieszkała Kolonia Tykocin, parafia tutejsza. Zapowiedź I. Paweł Szelewa, kawaler zamieszkały w Parafii N.M.P. Matki Kościoła w Białymstoku i Elżbieta Zambrzycka, panna zamieszkała w Nieciecach, parafii tutejszej. Zapowiedź I. Tomasz Bagiński, kawaler zamieszkały w Turośni Kościelnej i Urszula Domin, panna zamieszkała w Tykocinie, parafii tutejszej. Zapowiedź I.

8. Za tydzień po każdej niedzielnej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

9. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które systematycznie wspierają plany remontu naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Siekierk – 200zł i ze Złotorii – 100zł. Bóg zapłać!