XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne

Wakacje i urlopy powoli dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.


Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Mszy Świętej. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Coraz częściej zauważamy tendencję, że młodzież opuszczając szkołę podstawową – rezygnuje z katechezy w szkole średniej. Potrzebna jest w tym przypadku troska i zaangażowanie rodziców. Dziecko, które rezygnuje z katechezy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej – rezygnuje jednocześnie z wszelkich zaświadczeń potwierdzających jego wiarę oraz praktyki religijne. Brak zaświadczenia potrzebnego dla chrzestnych będzie tylko potwierdzeniem wcześniej dokonanego wyboru.

         W najbliższą niedzielę – 3 września br. podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00 – rozpoczniemy nowy Rok Szkolny 2023/2024. Tradycyjnie na początku prosić będziemy o Boże błogosławieństwo we wspólnym wysiłku, podejmowanym przez dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Przy tej okazji dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Tykocinie, nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz Organowi prowadzącemu za dobrze układającą się współpracę i wrażliwość na kwestie religijnego wychowania dziatwy i młodzieży. Pragniemy zaprosić do licznego uczestnictwa w inauguracji nowego roku szkolnego.

2. Składamy serdeczne podziękowania rodzinom z Kolonii Tykocin oraz Sierk za zorganizowanie tegorocznych uroczystości dożynkowych. Dziękujemy za piękne korony żniwne, dary ołtarza i przygotowanie uroczystej liturgii. Dziękuję wszystkim dobroczyńcom naszej parafii za okazywaną życzliwość i wspieranie prowadzonych inwestycji. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Siekierk – 300zł, rodzicom dzieci, które przyjęły Chrzest Święty – 1500zł. Bóg zapłać!

Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na uzyskanie środków, jakie Stolica Apostolska potrzebuje do należytej służby wobec całego Kościoła.

         3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca, nabożeństwa będą odprawiane bezpośrednio po mszy Świętej o godzinie 7.00 i 17.00, klasztorek godzina 9.00.

         4. Zapraszamy do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie na uroczystości odpustowe, które odbędą się w sobotę 9 września br. Szczegółowe informacje, dotyczące pielgrzymki podamy za tydzień.