XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne

Mija połowa wakacji. Pojutrze rozpoczniemy sierpień. Jest to miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej.


W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski pielgrzymki zmierzają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Pragniemy również włączyć się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

         W łączności z pielgrzymami zachęcamy do uczestnictwa we wspólnym Apelu Jasnogórskim. W tym roku podobnie Apel Jasnogórski będzie poprzedzony Mszą Świętą o godzinie 20.00, na zakończenie zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami. Informujemy, że w dniach od 1 do 13 sierpnia (dni powszednie, oprócz niedziel) wieczorna Msza Święta będzie odprawiana o godzinie 20.00. Zachęcamy do uczestnictwa w Apelu Jasnogórskim.

2. Za tydzień, w niedzielę obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. W związku z wieloletnią tradycją corocznych modlitw Msze Święte o Boże błogosławieństwo w rodzinach – zostaną odprawione 5 sierpnia br. o godzinie 10.00 w Siekierkach i o godzinie 14.00 w Sawinie.

Najbliższą środę – 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwa tych dni będą odprawione po porannej Mszy Świętej i wieczorem przed Apelem Jasnogórskim.

         4. W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy Świętej odbywa się święcenie pojazdów w związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców. Pamiątką tegorocznego poświecenia będzie nalepka z wizerunkiem Matki Bożej Tykocińskiej. Z racji usprawnienia tego obrzędu nalepki będą rozdawane przy balustradzie przed ołtarzem. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. 

         5. Żłobek Samorządowy w Tykocinie ogłasza nabór uzupełniający dzieci na rok 2023/2024. Opieka nad dziećmi od 12 miesiąca życia do lat 3. Rekrutacja trwać będzie do 1 do 25 sierpnia br. Pytania w tej kwestii można kierować na adres zlobek@umtykocin.pl lub telefoniczni9e na nr 85 6869359 w godzinach 9.00-14.00.

         6. W minionym tygodniu swój dar na potrzeby parafialnych inwestycji, w wysokości 300zł złożyła anonimowa ofiarodawczyni z Kolonii Tykocin.

Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane datki na wsparcie prężnie rozwijającej się Służby Liturgicznej Ołtarza – ministrantów.

         7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Szymon Zubrzycki, kawaler z parafii Kaletnik i Magdalena Zalewska panna parafii tutejszej – zapowiedź I; Gabriel Wojtach, kawaler z Białegostoku i Anna Jaroszewska panna parafii tutejszej – zapowiedź I.

         8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Heleny Matyszewskiej, lat 69 z Tykocina i Śp. Janiny Pilis, lat 80 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…