XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne

W najbliższy wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – doroczny odpust w naszej parafii. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 12.00 przewodniczył jest będzie i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Piotr Kroczek, Kościelny Inspektor Ochrony Danych.

Bardzo proszę asystę procesyjną, osoby noszące feretrony i chorągwie o właściwe i wcześniejsze ich przygotowanie. Zapraszam także do udziału w liturgii i procesji odpustowej wszystkich ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki i wszystkie osoby zaangażowane w przebieg procesji!

Msze Święte będą odprawiane o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00, w klasztorku o godzinie 9.00 i 11.00. Po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół. Z wdzięcznością przynieśmy do kościoła pierwociny kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, aby Bóg za przyczyną Wniebowziętej ustrzegł je od wszelkiej szkody oraz by służyły ludziom i zwierzętom.

2. W minionym tygodniu swój dar na potrzeby parafialnych inwestycji złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Tykocina Nowego Miasta – 300zł, Broniszewa – 100zł, Koło AA – 700zł, i grupa Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – 300zł. Bóg zapłać!

3. Żłobek Samorządowy w Tykocinie ogłasza nabór uzupełniający dzieci na rok 2023/2024. Opieka nad dziećmi od 12 miesiąca życia do lat 3. Rekrutacja trwać będzie do 1 do 25 sierpnia br. Pytania w tej kwestii można kierować na adres zlobek@umtykocin.pl lub telefonicznie na nr 85 6869359 w godzinach 9.00-14.00.

4. Pragniemy poinformować, że po konsultacji z pracownikami Urzędu Gminy i mieszkańcami miejscowości, które przygotowują tegoroczne dożynki parafialne – uroczystości te odbędą się 27 sierpnia podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00.

5. W najbliższą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Ojca Benedykta Pączke – misjonarza z republiki Środkowoafrykańskiej, który wygłosi kazania na Mszach Świętych i będzie zbierał ofiary na misje. Jest on założycielem pierwszej szkoły muzycznej w tym kraju – African Music School, która ma być antidotum na wojnę – zamiast broni instrumenty. Wraz Ojcem Benkiem pojawią się dwaj uczniowie szkoły muzycznej, którzy grą na trąbce oraz saksofonie ubogacą naszą liturgię. Serdecznie ZAPRASZAMY!