XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne

W dniach od 21 do 23 lipca br. odbywać się na Placu Czarnieckiego – „Dobry weekend w Tykocinie”. Cykl koncertów, spotkań i modlitw dedykowanych całym rodzinom.


Rozpoczniemy w piątek 21 lipca o godzinie 19.30 – koncertem Kamila Bednarka, Natalii Kawalec oraz uczestników programu The Voice Kids. W sobotę 22 lipca i niedzielę 23 lipca – cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, związanych z problematyką uzależnień oraz wspólnych modlitw z Witkiem Wilkiem w Strefie Mocy. Więcej informacji na stronie internetowej parafii oraz na plakatach.

2. Przez długie lata nasza parafia należała do diecezji Łuckiej, na Wołyniu. We wtorek przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej. Skoro rosyjskie zbrodnie w Buczy, Irpieniu i Hostomlu definiowane są jako ludobójstwo – to tym bardziej jest nim Rzeź Wołyńska. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu, wypraszać im łaskę życia wiecznego i błagać Miłosiernego Pana, aby wspierał nas w budowaniu pojednania, na fundamencie bolesnej prawdy. Niech Miłosierny Bóg uczyni nas narzędziami swego Pokoju w rozdartym świecie.

3. W najbliższy czwartek 13 lipca br. zapraszamy, do klasztorku wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne Nabożeństwo Fatimskie – początek o godzinie 18.30. Pamiętajmy o przyniesieniu ze sobą świec.

            4. Pragniemy przypomnieć, że nie zabraniamy strzelania przed kościołem z konfetti, podczas uroczystości ślubnych. Mamy tylko jedną prostą zasadę – należy po sobie posprzątać; dlatego od tej pory przy załatwianiu formalności kancelaryjnych pobierać będziemy kaucję w wysokości 300zł, która zostanie zwrócona po posprzątaniu placu przed drzwiami kościoła.

         5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marek Szczepan Roszkowski, kawaler z parafii Jabłoń Kościelna i Alicja Lenczewska, panna parafii tutejszej – zapowiedź II.

         6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Mariana Markowskiego, lat 76, mieszkańca Sawina. Wieczny odpoczynek…