X Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne. - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

X Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne.

Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy osobom, które życzliwie włączyły się we wspólnotowe świętowanie. Wszystkim czynnie zaangażowanych w przebieg i przygotowanie procesji 

tym, którzy udekorowali ołtarzyki oraz trasę przemarszu, asyście procesyjnej, osobom, które zaofiarowały pomoc w przygotowaniach i przebiegu procesji, opiekowały się dziećmi, odnowiły procesyjne sprzęty, dziękuję chórowi parafialnemu i Panu Organiście, reprezentacji strażaków, ministrantom, dziatwie i młodzieży noszącym feretrony, chorągwie i inne procesyjne przedmioty, władzom samorządowym, ks. Jarosławowi i Policji zabezpieczającej trasę przemarszu; ks. Marcinowi za uczestnictwo i przewodniczenie poszczególnym etapom procesji. Modlitwą wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy tak licznie przybyli na wspólne świętowanie wdzięczności Bogu za Jego hojne dary.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na wieczorną Mszę Świętą o godzinie 17.00 i modlitwę śpiewanych nieszporów. Na zakończenie Oktawy – w najbliższy czwartek odbędzie się specjalne nabożeństwo tzw. „Ostatni Nieszpór”, połączony z błogosławieństwem dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów. Bardzo się cieszymy, że w Procesji Bożego Ciała wzięło udział więcej dzieci, niż się spodziewaliśmy, gdyby było inaczej nie zabrakłoby nam lodów; dlatego pragniemy naprawić pewne niedociągnięcia z czwartku i zaprosić wszystkie procesyjne dzieci, a zwłaszcza te, którym jeszcze nie podziękowaliśmy we właściwy sposób. W najbliższy czwartek także będzie procesja eucharystyczna z udziałem dzieci i całej asysty i mamy nadzieję, że tym razem lodów nie zabraknie.

Natomiast w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w tym dniu, z racji święta nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą, połączone z tymi uroczystościami będą  odprawiane o godzinie 17.00. Zapraszamy.

Modlitwy Oktawy Bożego Ciała, są połączone z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi. Jest to także dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku ze zbliżającym się zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w poniedziałek mieszkańców miejscowości Hermany, Nieciece, Kiermusy, Sierki i Saniki;

– we wtorek mieszkańców miejscowości Sawino, Lipniki, Siekierki, Dobki, Bagienki;

– w środę mieszkańców miejscowości Broniszewa, Popowlan, Stelmachowa.

         Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

         2. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w organizację pierwszego pikniku rodzinnego. Musimy zauważyć, że wiele osób zaangażowanych w tę akcję same występowały z inicjatywami bezinteresownej pomocy.

Podziękowania kierujemy pod adresem: Emilii i Mariusza Jabłońskich, Wioletty i Mariusza Rutkowskich – właścicieli szkółki krzewów ozdobnych ze Stelmachowa, Annie i Mariuszowi Ciołko – właścicielom Willi Regent; Bogumile i Adamowi Rudawskim – właścicielom FlisakParku w Tykocinie; Emilii i Markowi Potrzebko – właścicielom Piekarni Narew w Tykocinie, Oldze Baczewskiej i Elżbiecie Truskolawskiej – tykocińskim malarkom,  Tadeuszowi Wądołowskiemu – dyrektorowi Centrum Kultury,  Arturowi Wiśniewskiemu, ks. Jarosławowi Świderekowi za zabezpieczenie logistyczne i medyczne, Adamowi Bogdanowiczowi za sprowadzenie szybowca, Aeroklubowi Białostockiemu, Straży Pożarnej oraz Arturowi Ciołko, Bogusławie Najeckiej, Edycie Rogowickiej i rodzinie Państwa Zimnochów, wszystkim uzdolnionym parafialnym cukiernikom oraz licznym uczestnikom tej imprezy – DZIĘKUJEMY! Zebraliśmy pierwsze doświadczenia, które będziemy mogli wykorzystać w przyszłości.

         3. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

         4. Pragniemy poinformować, że w następną niedzielę przybędą do naszej wspólnoty siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, które miałem okazję spotkać podczas mojego pobytu w Burundi, opowiedzą o charyzmatach swojego zakonu oraz o dziełach prowadzonych na afrykańskich misjach.

         5. W najbliższą sobotę 13 czerwca br. przypada liturgiczne wspomnienie Św. Antoniego Padewskiego. Od wielu lat dzień ten jest obchodzony szczególnie uroczyście w klasztorku. Suma odpustowa połączona z procesją Eucharystyczną o godzinie 11.00. Tego samego dnia o godzinie 18.30 Nabożeństwo Fatimskie – rozpocznie się Mszą Świętą, następnie procesja z figurą M.B. Fatimskiej (zabieramy ze sobą świece i lampiony), na zakończenie Apel Maryjny.

         6. Dziękujemy wszystkim osobom, które ciągle pamiętają o rozpoczętych pracach remontowych przy naszym kościele. W ostatnich dniach swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Nieciec – 100zł, Popowlan – 200zł, Tykocina 100zł i 100zł, Dobek – 200zł. Bóg zapłać!

         7. Trwają dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. W sobotę na godzinę 11.00 zapraszamy do klasztorku mieszkańców ul. Holendry, Piekarskiej i Sokołowskiej, w niedzielę 14 czerwca br. o godz. 14.00 Jeżewo Nowe o godzinie 19.00 na nabożeństwo te zapraszamy mieszkańców Popowlan.

         8. W dniach 11-12 lipca br. organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pani Słowikowskiej i Eli Cackowskiej. Zapisy do 20 czerwca br.

         9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Janusza Wilczewskiego, lat 60 z Sawina, Śp. Antoniego Hinc, lat 71 z Kolonii Tykocin, Śp. Bogdana Miastkowskiego, lat 53. Wieczny odpoczynek…