VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne

Trwają dni modlitw o urodzaje i Boże błogosławieństwo w rodzinach naszej parafii. Zachęcamy Radnych z poszczególnych miejscowości o ustalanie dnia i godziny wspólnych modlitw o tegoroczne urodzaje.


W najbliższym czasie spotykamy się na wspólnej modlitwie z mieszkańcami następujących miejscowości:

– poniedziałek – 15 maja br. o godzinie 19.00 – Popowlany,

– piątek 19 maja br. o godzinie 19.00 – Saniki,

– sobota 20 maja br. o godzinie 9.00 – Broniszewo,

– sobota 20 maja br. o godzinie 10.00 – Bagienki,

– piątek 26 maja br. o godzinie 10.00 – Siekierki,

– poniedziałek 29 maja br. o godzinie 19.00 – Tykocin Nowe Miasto.

2. Pragnę złożyć podziękowania wszystkim dobroczyńcom naszej parafii za życzliwe wspieranie prowadzonych i planowanych inwestycji. W chwili obecnej koncentrujemy się na gromadzeniu dokumentacji budowlano-konserwatorskich, dotyczących przestrzeni terenu przykościelnego oraz kaplicy cmentarnej. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 500zł, ojciec chrzestny – 500zł. Bóg zapłać!

Wróciły po pracach konserwatorskich dwa kolejne świeczniki ołtarzowe, nadal poszukujemy osób, które mogłyby i chciały partycypować w kosztach prac renowacyjnych.

Dziękujemy także wszystkim osobom, które włączyły się w akcję pomocy rodzinie z naszej parafii poszkodowanej w wyniku pożaru. W serwisie „zrzutka.pl” wpłacono do chwili obecnej 4360 złotych. Taką kwotę przekazałem poszkodowanej rodzinie.

https://bit.ly/44yiPjn

         3. W sobotę 27 maja br. minie 79 rocznica tragicznych wydarzeń wywózki mieszkańców Tykocina i okolic do niemieckich obozów koncentracyjnych. Już dzisiaj pragnę zaprosić zainteresowanych do udziału w tych uroczystościach, które odbędą się na nowym cmentarzu, przy „Krzyżu obozowym”. Rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 10.00. Do obchodów rocznicowych dołącza się Muzeum w Tykocinie, które zaprasza tego dnia na film pt. Duśka. Dokument ten przedstawia losy więźniarki z Ravensbruck Pani dr. Wandy Półtawskiej. Nie zapominajmy o tym wyjątkowym, smutnym wydarzeniu, które boleśnie dotknęło większość rodzin naszego miasta, ofiarujmy nasze modlitwy w intencji tych, którzy nie wrócili i tych, którzy cierpienie tamtych dni noszą do dzisiaj w swoich sercach. Nie pozwólmy, by umarła pamięć tych dni zsyłek na Syberię i wywózki do niemieckich obozów koncentracyjnych.

         4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby – Jakub Okuła kawaler i Anna Maria Bąk panna, oboje parafii tutejszej – zapowiedź II.

         5. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Liturgicznej Służby Ołtarza – ministrantów.