V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Za tydzień Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, gdzie miało się dokonać dzieło odkupienia. Przypominamy, że podczas każdej Mszy Świętej będzie organizowane poświęcenie palm. Tego dnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakup kwiatów i dekoracji do Grobu Pańskiego.

2. Tradycją minionych lat, w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową organizujemy – Drogę Krzyżową ulicami miasta. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie. Przejdziemy ulicą Klasztorną, Jordyka do kościoła parafialnego. Początek nabożeństwa o godzinie 18.00 w klasztorku kończymy ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w kościele parafialnym.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy systematycznie odprawiają nabożeństwo Drogi Krzyżowej w swoich miejscowościach.

3. Bardzo dziękujemy dzieciom, które wykonały plamy i przekazały je na akcję zbierania funduszy, na kolejną operację ratującą życie malutkiego Stasia. Już teraz dziękuję osobom, które te palmy zakupią. Zauważmy jak wiele poziomów ma czynione dobro – dobrzy są ci, którzy wykorzystując swój talent, czas i środki czynią to dla potrzebującego; dobrzy ci, którzy z myślą o pomocy ratowania zagrożonego życia zakupią te palmy; by wreszcie dobro to – przez uratowane życie Stasia dotarło do nieba. Bóg zapłać.

4. Dziękuję także anonimowemu ofiarodawcy z Tykocina za złożony dar 50 zł z przeznaczeniem na wsparcie trwającego remontu kościoła.

5. W sobotę 8 kwietnia o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na seans filmowy „Historia Roja” oraz na spotkanie z reżyserem Jerzym Zalewskim.Wraz z Zamkiem w Tykocinie jesteśmy organizatorami tego wydarzenia. Serdecznie zainteresowanych – zapraszamy. Wstęp wolny.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Andrzej Pilis kawaler i Urszula Kraszewska panna oboje parafii tutejszej – zapowiedź II; Dariusz Pogorzelski, kawaler zamieszkały w Tykocinie parafii tutejszej i Barbara Kisło, panna zamieszkała w Dolistowie Starym, parafia Dolistowo – zapowiedź II; Wojciech Ostrowski, kawaler zamieszkały w Jeżewie Starym, parafii tutejszej i Joanna Bareja, panna zamieszkała w Dąbrówce Niwka, parafia Skórzec – zapowiedź II; Radosław Sokólski, kawaler zamieszkały w Łopuchowie, parafii tutejszej i Urszula Porowska, panna zamieszkała w Targoniach Wielkich, parafia Zawady – zapowiedź II; Robert Maliszewski, kawaler zamieszkały w Konopkach Pokrzywnicy parafia Zawady i Magdalena Łapińska, panna zamieszkała w Siekierkach parafii tutejszej – zapowiedź I.

7. Ponawiamy naszą propozycję do uczestnictwa w Diecezjalnych Dniach Młodzieży, które odbędą się w dniach 8 – 9 kwietnia br. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u katechetów. Wyjazd na to spotkanie jest jednym z etapów przygotowania się do Sakramentu Bierzmowania.

W dniach od 5 do 8 czerwca br. w związku z 100 rocznicą objawień w Fatimie organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach. Po drodze odwiedzimy Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Łagiewniki. Koszt 360 złotych (w tym noclegi, posiłki. Zapisy do końca kwietnia u Pani Krystyny Cackowskiej telefon 85 7181673.

W dniach 25 i 26 maja (czwartek i piątek) Parafia Sokoły organizuje i zaprasza na 2-dniowa pielgrzymkę do najważniejszych miejsc kultu Bożego na Litwie oraz miejsc związanych z życiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie zwiedzania między innymi: Wilno – Ostra Brama, Zułów, Pikleszki, Troki, Kiejdany, Kowno. Koszt pielgrzymki 350 zł. Cena zawiera: autokar, ubezpieczenie, nocleg w Wilnie,  posiłki, wszystkie bilety wstępu i zwiedzanie z przewodnikiem.  Bliższe informacje, szczegółowy program i zapisy u ks. Arkadiusza – tel. 692077483 i na stronie internetowej www.parafia sokoly.pl

8. Dziękuję mieszkankom Sawina za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w następną sobotę zwracam się do pozostałych rodzin z Sawina.

9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Czyżewskiego, lat 81 z Jeżewa Starego. Wieczny odpoczynek…