V Niedziela Wielkiego Postu – Rekolekcje Wielkopostne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Wielkiego Postu – Rekolekcje Wielkopostne

Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Przewodniczył im będzie ks. Mariusz Szulc – Wicedyrektor Diecezjalnego Radia Nadzieja.  Porządek rekolekcyjnych nauk w poniedziałek (22.03.2021) i wtorek (23.03.2021) będzie następujący:


Godzina 8.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży

Godzina 10.00 – Msza Święta z nauką ogólną (we wtorek dzień    

                             chorych – Msza Święta w klasztorku)

Godzina 12.00 – Msza Święta z nauką ogólną

Godzina 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną.

Osoby chore zapraszamy na specjalną naukę, Mszę Świętą, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych we wtorek do klasztorku.

W związku z rekolekcjami zostały zawieszone na dwa najbliższe dni zajęcia szkolne dzieci i młodzieży. Zwiększa to możliwość uczestnictwa w rekolekcyjnych spotkaniach, a czas łaski – nie powinien być zamieniony na lenistwo.

Zachęcamy wszystkich, w tak szczególnym czasie – do roztropnego skorzystania z rekolekcji. Osoby starsze, chorych, nie mogących dotrzeć na rekolekcje odwiedzać będziemy w wyznaczonym czasie, w dniach Wielkiego Tygodnia. Już od dzisiaj i podczas dni rekolekcji, po każdej Mszy Świętej można w zakrystii zgłaszać takie osoby. Bliższe informacje podamy za tydzień.

         2. Przed nami Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, gdzie miało się dokonać dzieło odkupienia. Przypominamy, że podczas każdej Mszy Świętej będzie organizowane poświęcenie palm. Tego dnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakup kwiatów i dekoracji do Grobu Pańskiego.

3. Pragnę podziękować za okazywaną życzliwość we wspieraniu prac gruntownego remontu świątyni w ostatnich dniach swój dar na ten cel złożył anonimowy ofiarodawca z Sierk – 100zł. Bóg zapłać!

4. Serdecznie zapraszamy na kolejne środowe, wielkopostne spotkanie modlitewne, które odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00. Tematem najbliższej konferencji połączonej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem Gorzkich Żalów, będzie „Ojcze przebacz im” – zapraszamy.

5. W związku z kolejnym odcinkiem lockdown’u informujemy, że planowana na najbliższą sobotę Droga Krzyżowa z Radul do Tykocina – nie odbędzie się, nie będzie także tradycyjnej Drogi Krzyżowej ulicami Tykocina.

6. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne osób, biorących udział w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej –    „24 godziny dla Pana”.

7. Od dnia 1 do 26 marca br. trwają zapisy dzieci 3-4-5-6- letnich do przedszkola w Tykocinie oraz dzieci do klas pierwszych, do szkoły podstawowej na rok szkolny 2021 – 2022. Wnioski można otrzymać w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz w Przedszkolu, bądź ze strony internetowej https://bit.ly/3r8eazA

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Kazimierza Piotrowskiego, lat 81, mieszkańca Łopuchowa. Wieczny odpoczynek…