V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże ks. Dr Krzysztof Chodkowski – Dyrektor Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży.  


Porządek rekolekcyjnych nauk w poniedziałek (27.03.2023) i wtorek (28.03.2023) będzie następujący:

Godzina 8.00 i 10.00 – Msza Święta z nauką ogólną

Poniedziałek (27.03.2023) o godzinie 10.00 zostanie odprawiona w klasztorku Msza Święta (z nauką do chorych i udzieleniem Sakramentu Chorych)

Wtorek (28.03.2023) Godzina 12.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży.

Godzina 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną.

Bardzo prosimy o dobre przygotowanie się do spowiedzi rekolekcyjnej i zaplanowanie sobie uczestnictwa w tych spotkaniach. Przypominamy, że ekspresowe, jednogodzinne, tylko niedzielne rekolekcje wielkopostne – to nie najlepsze rozwiązanie. Bóg powinien być naszym pomysłem na życie, a nie tylko dodatkiem, który czasami wykorzystujemy dla „świętego spokoju”. Bardzo prosimy o liczny udział w rekolekcjach i nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą.  Osoby starsze, chorych, nie mogących dotrzeć na rekolekcje odwiedzać będziemy w Wielką Środę. Już od dzisiaj i podczas dni rekolekcji, po każdej Mszy Świętej można w zakrystii zgłaszać takie osoby.

         2. Tradycyjnie, co roku w najbliższy piątek organizujemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta, w modlitwę tą włączają się różne grupy naszej społeczności. Trasa Drogi Krzyżowej będzie wiodła ulicą Klasztorną, Kochanowskiego, Zagumienną, Szkolną i                11 Listopada do kościoła parafialnego. Początek nabożeństwa o godzinie 19.00 w klasztorku, modlitwy zakończymy w kościele parafialnym. Zapraszamy!

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy systematycznie odprawiają nabożeństwo Drogi Krzyżowej w swoich miejscowościach.

         3. Przed nami Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, gdzie miało się dokonać dzieło odkupienia. Przypominamy, że podczas każdej Mszy Świętej będzie organizowane poświęcenie palm.

         4. ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II, która rozpocznie się w najbliższą niedzielę 2 kwietnia o godzinie 21.00, zakończy o godzinie 21.37. Niech to nabożeństwo będzie naszą odpowiedzią na „drugi zamach” na naszego Świętego Papieża – Wielkiego Rodaka, czyli na polityczną próbę podważenia wielkości i świętości Papieża-Polaka. ZJEDNOCZMY SIĘ W MODLITWIE, JAK NIEGDYŚ ON NAS ZJEDNOCZYŁ!

5. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca; nabożeństwo zostanie odprawione po Mszy Świętej o godzinie 7.00 i 17.00. W Pierwszą Sobotę jak zwykle kolejna szansa i możliwość ofiarowania rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi.

         6. Nie wiadomo, jak bardzo będą skorygowane przez kryzys nasze tegoroczne plany inwestycyjne, chciałby serdecznie podziękować tym osobom, które pomimo trudności wspierają te pomysły. W ostatnim czasie swój dar na remont kaplicy cmentarnej, w wysokości 1 000zł – złożyła anonimowa ofiarodawczyni z Tykocina. Bóg zapłać!

         7. W terminie 17 – 23 maja b.r. odbędzie się Pielgrzymka: POLSKA – WĘGRY – AUSTRIA. Trasa: Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Budapeszt, Wiedeń, Mathausen – Gusen, Bratysława, Zakopane. Z radością informujemy, iż w dniu 18 maja, będąc w Wadowicach, złożymy hołd Świętemu Janowi Pawłowi II w 103. Rocznicę Urodzin.  Oprócz atrakcyjnych europejskich stolic, zwiedzimy także Mauthausen-Gusen, największy obóz koncentracyjny na terenie byłej III Rzeszy, w którym zginęli także mężczyźni z Tykocina. Nasza obecność w tym tragicznym miejscu będzie symbolicznym wspomnieniem zbliżającej się 79 Rocznicy Wywózki z dnia 27 maja 1944 r. Koszt Pielgrzymki: 1290 zł + 245 EURO. Zapisy prowadzi i informacji udziela – Marzena Pisarska-Kalisty, ul. Klasztorna 7B w Tykocinie, tel. 693-457-639

         8. W Wielką Środę – 5 kwietnia br. po wieczornym Nabożeństwie Pasyjnym odbędzie się w naszym kościele koncert wielkopostny w wykonaniu studentów i pedagogów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina – filii w Białymstoku. W programie śpiew gregoriański, dawna polifonia wokalna i muzyka organowa. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy, wśród wykonawców koncertu wystąpi także nasz organista Pan Damian Sorota.

         9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jan Krawczyk, lat 74 – mieszkaniec Tykocina. Wieczny odpoczynek…