V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne

Pragniemy przypomnieć, że codziennie odprawia się w naszym kościele i klasztorku nabożeństwo majowe. W dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 17.00 (w kościele parafialnym) po Mszy Świętej o godzinie 9.00 (w klasztorku).

Zachęcamy do uczestnictwa, zwłaszcza kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Składamy podziękowania licznej grupie osób zaangażowanych od lat w organizację nabożeństw majowych przy przydrożnych kapliczkach lub w domach rodzinnych. Bóg zapłać – Trwajcie gorliwie na modlitwie, czuwając na niej wśród dziękczynienia.”

2.  Trwają dni modlitw o urodzaje i Boże błogosławieństwo w rodzinach naszej parafii. Zachęcamy Radnych z poszczególnych miejscowości o ustalanie dnia i godziny wspólnych modlitw o tegoroczne urodzaje. W najbliższym czasie spotykamy się na wspólnej modlitwie z mieszkańcami następujących miejscowości:

– wtorek 9 maja br. o godzinie 14.30 – Nieciece, godzina 19.00 – Sierki;

– piątek 19 maja br. o godzinie 19.00 – Saniki;

– sobota 20 maja br. o godzinie 10.00 – Bagienki;

– poniedziałek 29 maja br. o godzinie 19.00 – Tykocin Nowe Miasto.

3. Pragnę złożyć podziękowania wszystkim dobroczyńcom naszej parafii za hojne i systematyczne wspieranie prowadzonych i planowanych inwestycji. W chwili obecnej koncentrujemy się na gromadzeniu dokumentacji budowlano-konserwatorskich, dotyczących przestrzeni terenu przykościelnego oraz kaplicy cmentarnej. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Dobek – 800zł, Kolonii Sierki – 200zł oraz anonimowy ofiarodawca – 1000zł. Bóg zapłać! Dziękujemy także wszystkim osobom, które włączyły się w akcję pomocy rodzinie z naszej parafii poszkodowanej w wyniku pożaru. W serwisie „zrzutka.pl” wpłacono do chwili obecnej 2 500 złotych. Link do włączenia się w tę akcję

4. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – odbędzie się spotkanie z dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

5. W sobotę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 42 rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie w klasztorku odbędzie się o godzinie 18.30 w klasztorku. Pamiętajmy o przyniesieniu ze sobą świec.

6. Odnowa w Duchu świętym w dniu 20 maja br. organizuje jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 200zł. Więcej informacji i zapisy – w zakrystii, po każdej Mszy Świętej.

7. Muzeum w Tykocinie zaprasza do wzięcia udziału w Nocy Muzeów, która odbędzie się 13 maja w godzinach od 18.00 do 24.00. W programie indywidualne zwiedzanie wystaw muzealnych w Wielkiej Synagodze i Domu Talmudycznym, spacer historyczny „Podróż artystyczna do lat 70- tych XX w. w układzie przestrzennym Tykocina z Ryszardem Rogalą oraz wernisaż wystawy w babińcach Wielkiej Synagogi „Z Teki artystycznej Ryszarda Rogali”. Więcej informacji na plakacie.

8. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby – Jakub Okuła kawaler i Anna Maria Bąk panna, oboje parafii tutejszej – zapowiedź I.