V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

Pragniemy ponowić nasze zaproszenie do uczestnictwa w Nabożeństwie Majowym, które jest odprawiane w naszym kościele, w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00. w niedzielę bezpośrednio po Sumie (godz. 12.00), w klasztorku w dni powszednie po Mszy o godzinie 9.00, w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 11.00. Serdecznie zachęcamy do kultywowania pięknej tradycji wspólnego śpiewu Litanii Loretańskiej.


Jutro – przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w modlitwach zanoszonych do Boga w intencji naszej Ojczyzny. Msze Święte w kościele parafialnym będą odprawione o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00; w klasztorku o godzinie 9.00.  Msza Święta o godzinie 10.00, z racji panujących obostrzeń sanitarnych – będzie najważniejszym akcentem tegorocznych, lokalnych obchodów Narodowego Święta; w oprawie muzycznej Orkiestry Dętej z Tykocina, z asystą liturgiczną pracowników Urzędu Miasta w Tykocinie. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę

2. Niebawem powinny się rozpocząć w Kościele tradycyjne dni modlitw o urodzaje – tzw. Dni Krzyżowe. W perspektywie panującej pandemii, niepewności jutra, powinniśmy gorliwiej korzystać z łask nieba. Do decyzji mieszkańców pozostawiamy ustalenie formy modlitwy o urodzaje, czy będzie to spotkanie w kościele, czy też w poszczególnych miejscowościach. Spotkania w naszym kościele mogłyby odbywać się we wszystkie dni tygodnia oprócz niedziel i świąt. Jeśli społeczność danej miejscowości zaakceptowała by taką formę modlitw – prosiłbym, aby radni ustalili jej dzień i godzinę. Każda rodzina, która uczestniczyłaby w takiej modlitwie, powinna w odpowiednim naczyniu przynieść skromnie przystrojoną garść ziemi ze swego pola, a następnie – po specjalnych modlitwach i powrocie z kościoła do domu, gospodarz powinien ją rozsypać na swoim polu.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Nabożeństwo będzie odprawione po Mszy Świętej o godzinie 7.00 i 17.00.

4. Zbliżają się tegoroczne uroczystości pierwszokomunijne. W związku z szybko zmieniającymi się przepisami sanitarnymi proponujemy pozostać przy wyznaczonej wcześniej dacie I Komunii, przy jednoczesnej zmianie godziny na 11.00. Nie możemy narazić się na restrykcje i kary związane z limitami ilości wiernych w kościele. Na godzinę 10.00 obecni byliby nie tylko zainteresowani, ale i ci, którzy cyklicznie przychodzą na tę Mszę Świętą, wiązałoby się to z wprowadzeniem ograniczeń wchodzących do świątyni; natomiast o godzinie 11.00 będą obecne tyko zainteresowane osoby, biorące czynny udział w uroczystościach pierwszokomunijnych. Jeśliby takie rozwiązanie nie odpowiadało rodzicom któregokolwiek dziecka – I Komunia Święta może odbyć się indywidualnie, w dowolnym, wspólnie ustalonym terminie.

5. Osoby, pragnące pogłębić swoją wiedzę z dziedziny Pisma Świętego, lepiej poznać Boga, który przemawia w swoim Słowie – zapraszamy na Wieczory Biblijne, które będą odbywały się w środę o godzinie 20.00. Tematem pierwszego środowego spotkania będzie „Przypowieść o siewcy”. Rozkład i tematy poszczególnych spotkań będą opublikowane na profilu FB parafii. Zapraszamy zainteresowanych.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tak wyjątkowym czasie i trudach codzienności nie zapominają o trwającym gruntownym remoncie naszej świątyni w ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli anonimowi ofiarodawcy z Sawina 200zł, Kol. Tykocin – 300zł, Kol. Pajewo – 400złuczestnicy odprawianej w Siekierkach – Drogi Krzyżowej – 520zł, anonimowy ofiarodawca – 200zł. Bóg zapłać! Dziękuję także grupie osób, które systematycznie dbają dekorację naszej świątyni spójną z okresem liturgicznym jaki przeżywamy.

Zamontowaliśmy przed ołtarzem Marki Bożej Tykocińskiej – świecznik wotywny. Bardzo prostą jest procedura umieszczenia świecy i jej zapalenia. Pamiętajmy jednak, że samo zapalenie świeczki, bez choćby krótkiej indywidualnej modlitwy przed wizerunkiem Marki Bożej, będzie tylko pustym nic nie znaczącym gestem.