V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

W dniu 20 maja br. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski udzieli  74 osobowej grupie młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Pamiętajmy w naszych indywidualnych modlitwach o powołanych do łaski tego Sakramentu. Od czwartku 11 maja rozpoczęliśmy modlitwę Nowenny do Ducha Świętego przed tą uroczystością. Kandydatów i osoby zainteresowane zapraszamy codziennie po majowym na spotkania i próby liturgii Sakramentu Bierzmowania.

Pragnę także poinformować, że tzw. świadectwo wiary odbędzie się w najbliższy wtorek 16 maja po Mszy Świętej o godzinie 17.00 przeprowadzi ks. Zbigniew Pyskło – Dyrektor Wydziału Nauczania i Wychowania Katolickiego naszej kurii.

  1. Po VI Niedzieli Wielkanocnej rozpoczynają się tradycyjnie w Kościele dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Zachęcam Radnych z poszczególnych miejscowości o ustalanie dnia i godziny wspólnych modlitw o tegoroczne urodzaje.

Najbliższe poświęcenie pól odbędzie się w Sanikach 28 maja br. o godzinie 19.00.

  1. Dziękujemy Paniom z Jeżewa Starego za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (20 maja br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Jeżewa Nowego.
  2. Nasza Parafia we współpracy z Ruchem Światło-Życie, organizuje 15-to dniowe rekolekcje wakacyjne i wypoczynek dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w okolicach Zakopanego. http://www.lomza.oaza.pl/2017/04/18/zapisy-rekolekcje-wakacyjne/ Bliższe informacje u duszpasterzy i na stronie internetowej. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną. Koszt wyjazdu i 15–dniowego pobytu w górach 880złotych.

 

 

 

  1. Składamy podziękowania wszystkim rodzinom, wspierającym rozpoczęte prace remontowe. W ostatnim tygodniu swój dar na ten cel w wysokości 200zł złożył anonimowy ofiarodawca. Bóg zapłać!