Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne

Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, doroczny odpust w naszej parafii. Podkreślić należy, że to jest najważniejszy i główny odpust obchodzony na przestrzeni wieków w naszym mieście. Zapraszam serdecznie wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu.


Szczególny apel kierujemy do asysty procesyjnej. Zapraszam także do uczestnictwa strażaków, ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki. Bardzo liczymy na pomoc rodziców, o wsparcie i opiekę nad procesją. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 12.00 przewodniczył jest będzie i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Piotr Kroczek, kościelny inspektor ochrony danych.

Pragniemy przypomnieć, że w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

2. W dniu jutrzejszym tzw. drugi dzień Zielonych Świątek – Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na godzinę 8.00 i 17.00.

3. Niebawem obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Chciałbym na tegoroczną procesję zaproponować następującą trasę: ul. Jordyka, Choroszczańska, Nadkanalna, Klasztorna – gdzie będzie znajdował się I ołtarzyk, ul. Ogrodowa –          II Ołtarzyk, Zagumienna – III ołtarzyk i powrót do ul. Jordyka, gdzie przy kościele będzie znajdował się IV ołtarzyk. Bardzo prosimy o właściwe uporządkowanie i udekorowanie trasy procesji; włączenie się w akcję projektowania i ubierania ołtarzyków. Tradycyjnie małą niespodziankę dla dzieci – uczestników procesji. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi Biały Tydzień. Zapraszamy do uczestnictwa w tych modlitwach także rodziców. Przypominamy o obowiązkowym uczestnictwie.

5. Trwają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. W najbliższym czasie modlić się będziemy z następującymi miejscowościami:

– poniedziałek 29 maja br. o godzinie 19.00 – Tykocin Nowe Miasto.

     6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.00, w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

         7. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca i I Sobota Miesiąca, nabożeństwa tych dni będą połączone z Mszą Świętą o godzinie 7.00 i 17.00; w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00. 

         8. Pragnę złożyć podziękowania wszystkim dobroczyńcom naszej parafii za życzliwe wspieranie prowadzonych i planowanych inwestycji. Bóg zapłać anonimowemu ofiarodawcy z Siekierk za ofiarę w wysokości 100zł, z Białegostoku – 400zł. Dziękuję także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie nowego trybularza z łódką, paten oraz innych liturgicznych sprzętów.

W minionym tygodniu wróciły już po zabiegach konserwatorskich wszystkie świeczniki z ołtarza głównego, dwa z nich nie są jeszcze opłacone – dlatego zwracam się z zapytaniem, być może jakaś osoba lub grupa osób, chciałaby partycypować w kosztach konserwacji, prosimy o kontakt.  

         9. W ramach Ogólnopolskiego Programu Badań Profilaktycznych pn. „Nie nowotworom u dzieci” – 1 czerwca br. przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym ul. Kochanowskiego 1 – będzie można skorzysta nieodpłatnie z profilaktycznego specjalistycznego badania dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Udział w badaniach bez rejestracji jest niemożliwy. Zapisy telefoniczne w daniach od 29-30 maja br. pod numerem 532660502

         10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Zofii Polak, lat 95 mieszkanki Siekierk. Wieczny odpoczynek…