Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – ogłoszenia parafialne

1. Przed nami Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże ks. Dariusz Marek Mateuszuk – Notariusz Sądu Arcybiskupiego w Białymstoku.

Adoracje rozpoczniemy 21 sierpnia br. w klasztorku, rozpocznie je Msza Święta o godzinie 9.00 i wspólna adoracja, zakończenie modlitw o godzinie 15.00 wspólną adoracją i Koronką do Miłosierdzia Bożego.  Porządek adoracji w kościele parafialnym od niedzieli – 22 sierpnia, do wtroku – 24 sierpnia; będzie podobny jak w każdą niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 – wspólna adoracja, po niej indywidualne modlitwy; o godzinie  17.00 – wspólna adoracja, po niej Msza Święta. Zachęcamy do adoracji indywidualnych. Dni Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa są także dobrą okazją do skorzystania z Sakramentu Pokuty dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.

2. Dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom, którzy życzliwie i systematycznie od wielu lat wspierają rozpoczęty przez nas remont kościoła i obecnie trwające prace nad rozbudową cmentarza grzebalnego. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący anonimowi ofiarodawcy: z Popowlan – 300zł, Siekierk – 500zł i Białegostoku – 300zł.  Bóg zapłać!

Chciałbym poinformować, że w minionym tygodniu dokonaliśmy naprawy zegara na naszej wieży – teraz można według niego ustawiać zegarki. Niebawem na początku września zostanie uruchomione bicie godzin i kwadransów. Naprawę finansujemy ze środków własnych.

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Robert Żędzian, i Natalia Zalewska – zapowiedź II; Paweł Ciborowski i Justyna Wiśniewska – zapowiedź I.