Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – ogłoszenia parafialne

Pragniemy już dzisiaj zaprosić wszystkich chętnych do udziału w organizowanym przez naszą parafię Pierwszym Pikniku Rodzinnym, który odbędzie się 4 czerwca, w Uroczystość Bożego Ciała. Początek godzina 18.00.

W programie m.in. animacje i konkursy dedykowane przede wszystkim do dzieci oraz całych rodzin. Przewidziane są atrakcyjne i wyjątkowe w swej formie nagrody. Zachęcamy do rywalizacji najzdolniejszych cukierników z poszczególnych miejscowości. Prosimy, aby każda miejscowość przygotowała choć jedno konkursowe ciasto, które będzie oceniane przez szefów kuchni znanych w naszym regionie restauracji oraz uczestników festynu. Przewidujemy także wielki konkurs na najpiękniej zaśpiewaną piosenkę, do uczestnictwa zachęcamy dzieci i młodzież. Na stronie internetowej podamy listę konkursowych piosenek.

Całość pikniku zakończy projekcja filmu p.t. „Biała sukienka” w którym udział wzięli także nasi parafianie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

         2. Niebawem nasz doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej. Już dzisiaj zwracam się z gorącą prośbą do całej asysty procesyjnej o zainteresowanie się poszczególnych miejscowości i grup – swoimi chorągwiami i feretronami, które w ostatnich dniach zostały dzięki życzliwości pewnych osób odświeżone. Apelujemy, aby wszystkie procesyjne sprzęty posiadały swoich konkretnych opiekunów. Dziękuję osobom, które od wielu lat dbają o formowanie i kondycję naszej procesji oraz tych, które tak życzliwie w ostatnich miesiącach włączyły się w tę ideę. Nadal prosimy osoby chętne o pomoc w opiece nad przebiegiem procesji.

          3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży 2016.

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Adam Grochowski, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Elżbieta Wiśniewska, panna zamieszkała w Złotorii. Zapowiedź II. Paweł Kropiwnicki, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Izabela Cimoch, panna zamieszkała Żuki, parafia Krosno. Zapowiedź I.

          5. W najbliższą sobotę 87 osobowa grupa młodzieży przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli ks. Bp Janusz Stepnowski. Pamiętajmy w naszych indywidualnych modlitwach o powołanych do łaski tego Sakramentu. Przypominamy, że jutro o godzinie 16.00 ks. Zbigniew Pyskło – Dyrektor Wydziału Nauczania i Wychowania Katolickiego naszej kurii przeprowadzi tzw. świadectwo wiary – egzamin, przed przyjęciem tego sakramentu.

           6. Trwają dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. W dniu dzisiejszym nabożeństwa te odbywać się będą w:

Hermanach – godz. 14.00

Broniszewie – godzi. 19.00

          7. Pragniemy już dzisiaj zaprosić szczególnie młodych ludzi na koncert Białostockiego Studia Piosenki, który odbędzie się za tydzień bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10.00. Po koncercie będzie możliwość zakupu nagranych przez zespół płyt CD.

          8. Niebawem obchodzić będziemy 71 rocznicę wywózki mieszkańców Tykocina do niemieckich obozów koncentracyjnych. W zawiązku z tym, jak co roku nasza parafia, Muzeum w Tykocinie, Burmistrz Tykocina, Centrum Kultury organizują 27 maja br. uroczyste obchody tego tragicznego wydarzenia. W programie między innymi: Uroczysta Msza Święta w intencji byłych więźniów obozów koncentracyjnych z udziałem młodzieży, okolicznościowe przemówienia, wystąpienia zaproszonych gości, program poetycko-muzyczny w wykonaniu uczniów  z Zespołu Szkół i Przedszkola w Tykocinie, pokaz filmu dokumentalnego „Ikona życia misyjnego”  i spotkanie z P. Reżyser Wandą Różycką-Zborowską. Serdecznie zapraszamy.

Uroczystość poprzedzi trzydniowy wyjazd uczniów z Zespołu Szkół w Tykocinie do obozów koncentracyjnych w Gross-Rosen, Sachsenhausen i Ravensbrück.

9. Dziękujemy wszystkim osobom, które w ostatnim czasie wsparły swoją ofiarą rozpoczęty remont naszego kościoła. Byli to anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 100zł, anonimowy ofiarodawca – 200zł oraz 50zł z przeznaczeniem na wywóz śmieci z cmentarza. Informujemy, że wszystkie tegoroczne prace przebiegają bez zakłóceń i problemów, terminy ich zakończenia nie są zagrożone, chociaż cały czas mile widziane jest Wasze wsparcie, bez którego i teraz, i w następnych latach – nie poradzimy sobie przed stojącymi przed nami wyzwaniami.

          10. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Ryszarda Rogalewskiego, lat 54 z Siekierk. Przy okazji uroczystości pogrzebowych żałobnicy złożyli do puszki ofiarę 620zł.

zaproszenie