Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ogłoszenia parafialne

W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Wyrazimy naszą wdzięczność Bogu za niezwykły dar – Najświętszy Sakrament.


Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie procesja do czterech ołtarzyków – przejdziemy następującą trasą: wychodzimy Placem Czarnieckiego, ulicą Bernardyńską do klasztorku, gdzie znajdował się będzie pierwszy ołtarzyk; następnie ulicą Jordyka, gdzie będzie zlokalizowane dwa ołtarzyki wrócimy do kościoła, gdzie przy wieży zegarowej pomodlimy się przy czwartym ołtarzyku. W tym roku ostateczna decyzja o procesji i jej trasie została podjęta w ostatniej chwili. Mam nadzieję, że uda się nam ją zorganizować, choć wymaga przejścia wielu procedur, dotyczących trasy przemarszu i jej zabezpieczenia. Dlatego – serdecznie prosimy o włączenie się w akcję ubierania ołtarzyków. Apelujemy, szczególnie do rodzin mieszkających przy trasie przemarszu procesji o odpowiednie uporządkowanie i udekorowanie swoich posesji oraz domów. Zapraszam do uczestnictwa w procesji całą asystę – osoby noszące feretrony, chorągwie, baldachim, dziewczęta sypiące kwiatki, dzieci, pragnące wziąć czynny udział w procesji i ich procesyjnych opiekunów oraz Panów Strażaków. Apelujemy o przyniesienie śpiewników, które zostały rozdane w minionych latach na procesjach Bożego Ciała. Zgodnie z obowiązującymi przepisami warunkiem koniecznym do uczestnictwa w procesji jest maseczka. Przybądźmy licznie świętować wdzięczność Bogu za to że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali.

W Uroczystość Bożego Ciała Msze Święte odprawiane będą o godzinie: 8.00, 10.00 – połączona z procesją do czterech ołtarzyków oraz Msza Święta o godzinie 17.00.

         2. Komunia Święta Rocznicowa odbędzie się w najbliższy czwartek, na Mszy Świętej o godzinie 10.00 połączonej z procesją eucharystyczną. Spowiedź dzieci i rodziców w środę 10 czerwca br. od godziny 16.00.

3. Od najbliższego piątku rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała, połączona z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi. Będzie to tradycyjnie dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku z zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w piątek mieszkańców Jeżewa Starego, Jeżewa Nowego, Kolonii Pajewo, Łopuchowa;

– w sobotę mieszkańców Tykocina i Kolonii Tykocin.

         Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie. Jeśli zabraknie chętnych do asysty procesyjnej – rezygnujemy z procesji.

         4. W najbliższą sobotę 13 czerwca, w klasztorku przypada doroczny odpust ku czci Świętego Antoniego. Suma odpustowa, połączona z procesją zostanie odprawiona o godzinie 11.00. Natomiast tego samego dnia o godzinie 18.30 – kolejne Nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy.

         5. Urząd Miasta informuje, że od przyszłego tygodnia (od 15 czerwca) będzie realizowany odbiór odpadów wielkogabarytowych (zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, mebli i innych większych rozmiarami odpadów). Odpady należy wystawiać przed posesję zgodnie z harmonogramem, który znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Tykocinie

            6. Trwają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Zachęcamy, by rodziny uczestniczące w takich modlitwach przyniosły do kościoła skromnie przystrojoną garść ziemi ze swego pola, a następnie – po powrocie z kościoła do domu, gospodarz powinien ją rozsypać na swoim polu. W najbliższym czasie zapraszam do modlitwy mieszkańców następujących miejscowości: 8 czerwca br. na godzinę 19.00 – Popowlany, 10 czerwca br. na godzinę 18.00 – Jeżewo Stare, 19.00 – Jeżewo Nowe; 13 czerwca br. na godzinę 19.00 – Stelmachowo Kolonia.

         7. Od jutra wznawiamy spotkania Odnowy w Duchu Świętym. Zachęcamy chętnych do uczestniczenia w spotkaniach modlitewnych, które odbywają się w każdy poniedziałek na plebanii o godzinie 19.00.

         8. Bardzo dziękujemy 2 Paniom z ul. 11 Listopada za wczorajsze sprzątanie kościoła, z prośbą o podobną pomoc w najbliższą sobotę – 13 czerwca br. na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin z ulicy Koziej i Choroszczańskiej.

9. Jest do nabycia nowy numer Tygodnika „Idziemy” w cenie po 5 zł. za sztukę.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Czesława Zalewskiego, lat 78, mieszkańca Popowlan i Śp. Lidii Heleny Backiel, lat 14 mieszkanki Tykocina. Wieczny odpoczynek…