Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata – ogłoszenia parafialne

Przed nami kolejny Adwent. Od następnej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kościelny, bogaty w różne wydarzenia pastoralne. Liturgia adwentowa wzywa nas do czuwania, abyśmy nie zmarnowali naszego życia, coraz bardziej uważali Chrystusa za swego Króla. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

2. Zapraszamy wszystkich chętnych (dzieci, młodzież, a nawet rodziców) na tradycyjny, organizowany przez nas od paru lat wyjazd w góry na narty, w czasie zimowych ferii. Odbędzie się w dniach 21 – 28 stycznia 2019. Koszt – 1 000 zł od osoby (w tym transport, noclegi, wyżywienie, wypożyczenie sprzętu, skipass i inne atrakcje). Zapisy w kancelarii parafialnej lub pod numerem telefonu 605132316. Zaliczka 500 zł do 15 grudnia br. Więcej informacji na plakacie i pod adresem: http://www.czorsztyn-ski.com.pl

3. Odnowa w Duchu Świętym – zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się za tydzień, w niedzielę 2 grudnia br. po Mszy Świętej o godzinie 17.00. Zapraszamy.

4. W najbliższym tygodniu Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący: poniedziałek – Broniszewo, Stelmachowo i Stelmachowo Kolonia; wtorek – Siekierki; czwartek – Jeżewo Stare i Jeżewo Nowe; sobota – Tykocin pozostałe ulice. Wizyty rozpoczynać  się będą od godziny 8.00. Rodziny, których nie zastanie Pan Organista lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej.

5. Przypominamy, że w następną niedzielę – I niedzielę miesiąca podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00 śpiewać będziemy Nieszpory.

6. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 kolejne spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej – zapraszamy.

7. Dziękujemy Paniom z ul. Gasztołda, ul. Jordyka, ul. Górnickiego za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (1 grudnia na godzinę 10.00) – zwracamy się do rodzin z Jeżewa Starego.

8. W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca nabożeństwo pierwszosobotnie zostanie odprawione po porannej i wieczornej Mszy Świętej.