UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ogłoszenia parafialne

1. Przed nami kolejny Adwent. Od następnej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kościelny. Chociaż, toczące się na świecie wojny nie napawają optymizmem, to jednak wiara pozwala nam z nadzieją patrzeć w przyszłość.


Liturgia adwentowa wzywa nas do czuwania, abyśmy nie zmarnowali naszego życia, coraz bardziej uważali Chrystusa za swego Króla. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas – wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Pamiętajmy o pięknej modlitwie Kościoła jaką są Roraty, wotywna Msza Święta o Najświętszej Maryi Panie – w dni powszednie o godzinie 7.00, w klasztorku o 9.00. Roraty będą poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które będą rozpoczynały się o godzinie 6.40. Serdecznie zapraszamy.

2. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

         3. Dziękujemy dobroczyńcom naszej parafii, za systematycznie okazywaną życzliwość i akceptację naszych planów inwestycyjnych. W ostatnim czasie swój dar złożyli anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 1000zł oraz rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 200zł. Bóg zapłać!

4. W następną niedzielę przypada kolejna niedziela seminaryjna – ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

5. Za tydzień po każdej Mszy Świętej wolontariusze i przedstawiciele rodziny będą zbierali datki na pilnie potrzebną operację 6-letniego Aleksandra Zawistowskiego z Białegostoku, walczącego z chorobą Trevora, w wyniku której dochodzi do deformacji kości i stawów. Niezbędna jest operacja, która ma być przeprowadzona w Instytucie Paley’a w Warszawie. Można się także włączyć w tę akcję wpłacając środki przez serwis www.Siepomaga.pl https://tiny.pl/ck2xw

Prosimy o Waszą pomoc.

6. W tym roku po raz kolejny organizujemy – zbiórkę słodyczy, kosmetyków, zabawek, artykułów plastycznych dla dzieci z domów dziecka. Trwa do niedzieli 3 grudnia br., po każdej Mszy Świętej można zostawić upominek w zakrystii. Darczyńcom – dziękujemy!

7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca – nabożeństwa tych dni będą połączone z Mszą Świętą o godzinie 7.00 i 17.00, w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00.

8. W najbliższym tygodniu Pan Organista kontynuuje roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący: czwartek – 30 listopada – Siekierki; piątek 1 grudnia – Łopuchowo; sobota – 2 grudnia Tykocin, ul. Klasztorna, Gasztołda, Górnickiego, Wiesiołowskiego, Glogera, Browarna; poniedziałek – 4 grudnia Jeżewo Nowe, Popowlany; czwartek – 7 grudnia Kiermusy, Nieciece, Hermany; sobota – 9 grudnia Tykocin, Pl. Czarnieckiego, ul. Sokołowska, Holendry, Kombatantów, Piekarska, 27 Maja; sobota 16 grudnia Tykocin ul. Poświętna, Zacerkiewna, 11 Listopada i Ogrodowa.

Rodziny, których nie zastanie Pan Organista lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Ludwiki Baczewskiej, lat 94 z Siekierk, Śp. Zofii Borawskiej lat 71 z Tykocina, Śp. Haliny Ostrowskiej, lat 83 z Tykocina i Śp. Waleriana Niecieckiego lat 80. Z Nieciec. Wieczny odpoczynek…