Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ogłoszenia parafialne

Przed nami kolejny Adwent. Od następnej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kościelny. Chociaż wydarzenia dziejące się w świecie nie napawają optymizmem, to jednak wiara pozwala nam z nadzieją patrzeć w przyszłość. Liturgia adwentowa wzywa nas do czuwania, abyśmy nie zmarnowali naszego życia, coraz bardziej uważali Chrystusa za swego Króla.


Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas – wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Pamiętajmy o pięknej modlitwie Kościoła jaką są Roraty, wotywna Msza Święta o Najświętszej Maryi Panie – w dni powszednie o godzinie 7.00, w klasztorku o 9.00. Roraty będą poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które będą rozpoczynały się o godzinie 6.40. Serdecznie zapraszamy.

         2. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii Ojca Andrzeja Zająca – Redemptorystę, który podczas Mszy Świętych o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00 wygłosi specjalne nauki dotyczące – Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panujących. Istnieje już w nasze parafii grupa ludzi modlących się w tej intencji. Ważne jest w dzisiejszych czasach apostolstwo cierpienia i modlitwy oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszyscy powinniśmy się starać, aby Chrystus był Królem nie tylko wiernym, którzy nigdy nie odstąpili od niego, ale i synom marnotrawnym, którzy Go opuścili. Zachęcamy i zapraszamy zainteresowanych do włączenia się w tę grupę modlitewną.

         3. Zwracam się z prośbą do osób robiących w tych dniach porządki na mogiłach swoich bliskich, aby wyrzucali doniczkowe kwiaty do specjalnie podstawionej przyczepy. Plastikowe doniczki od kwiatów prosimy wyrzucać do dużego pojemnika umieszczonego przy drewnianym podeście.

         4. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

         5. Dziękujemy dobroczyńcom naszej parafii, za systematycznie okazywaną życzliwość i akceptację naszych planów inwestycyjnych. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Broniszewa – 100zł oraz rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 300zł. Bóg zapłać!

Za tydzień, w niedzielę po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek datki na wsparcie Liturgicznej Służby Ołtarza – ministrantów.

Druhowie Strażacy z OSP w Jeżewie Starym organizują akcję Świątecznej Pomocy Polakom na Wileńszczyźnie do akcji tej dołączyły sklepy Lewiatan i Groszek, tam będzie można wesprzeć tę akcję składając zakupione produkty do specjalnie przygotowanych koszy.

6. W tym tygodniu Pan Organista kontynuuje roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący:

21.11.PoniedziałekSawino
23.11.ŚrodaKiermusy, Nieciece
25.11.PiątekKolonia Tykocin – Nowe Miasto (nr od 1 do 23)
26.11.SobotaTykocin: Poświętna, Zacerkiewna, Plac Czarnieckiego, Złota, Browarna, Kozia
28.11.PoniedziałekKolonia Tykocin – Kaczorowo (nr od 28)
30.11.ŚrodaŁopuchowo
3.12.SobotaTykocin: Klasztorna, Gasztołda, Górnickiego, Wiesiołowskiego, Glogera
5.12.PoniedziałekBroniszewo, Stelmachowo, Stelmachowo Kolonia
9.12.PiątekSierki
10.12.SobotaTykocin: Sokołowska, Holendry, Kombatantów, Piekarska,
27 Maja
12.12.PoniedziałekPopowlany, Kolonia Tykocin – Nowe Miasto (nr od 24 do 27)
16.12.PiątekHermany
17.12.SobotaTykocin: 11 Listopada, Ogrodowa

Rodziny, których nie zastanie Pan Organista, których nie będzie w domu w wyznaczonym terminie lub chcieliby wcześniej odebrać opłatki – mogą to uczynić po każdej Mszy Świętej, przychodząc do zakrystii.

         7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Kwiatkowskiego, lat 80, mieszkańca Stelmachowa. Wieczny odpoczynek…