Pieśń o Matce Bożej Śnieżnej / Tykocińskiej - Nowości - Parafia Tykocin

Pieśń o Matce Bożej Śnieżnej / Tykocińskiej

W dniu dzisiejszym zadzwonił do mnie ks. prof. Wiesław Kądziela, autor wielu popularnych pieśni śpiewanych podczas nabożeństw w kościołach Polski i świata (np. Panie, dobry jak chleb – hymn Kongresu Eucharystycznego z 1987 roku, Błogosławiona jesteś, Maryjo, Bóg nad swym ludem, Oto Pan przybywa, Chwała, moc i dziękczynienie, Panie, zostań z nami – hymn Kongresu Eucharystycznego z 2005 roku, Cały świat jest pełny Twej miłości, Abyśmy byli jedno, Jezu, Tyś drogą).

Był zauroczony pięknem obrazu naszej Matki Bożej Tykocińskiej i zaproponował nam cudną dostojną pieśń ku Jej czci, ze słowami napisanymi przez Księdza Profesora. Jednocześnie dowiedziałem się, że w kościele Akademickim p.w. Św. Anny w Warszawie (dawnym klasztorze Ojców Bernardynów) znajduje się bliźniaczy obraz Matki Bożej. Zdjęcie wysłane telefonem nie jest najlepszej jakości. 

Co sądzicie o tej pieśni?

I tekście, wraz z nutami 

Pieśń O Matce Bożej Śnieżnej – Tykocińskiej