OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI Niedziela Zwykła - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI Niedziela Zwykła

Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież, szczególnie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 17.00 – przed Mszą Świętą, w klasztorku o godzinie 8.30 przede Mszą Świętą o godzinie 9.00; w niedzielę w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 11.00, w kościele parafialnym po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

Przypominamy w każdą środę o godzinie 17.00 odprawiana jest Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i dziękczynienia można składać na kartkach do skarbonki znajdującej się przy ołtarzu Matki Bożej. Msza Święta z niedzieli – antycypowana sobota godzina 20.00

2. W najbliższą środę, 4 października br., przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, doroczny odpust w klasztorku. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 11.00, przewodniczył jej będzie ks. Bp Tadeusz Bronakowski. Serdecznie zapraszamy.

3. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

4. Składamy podziękowania dobroczyńcom naszej parafii, w ostatnim czasie swój dar złożyli następujący ofiarodawcy – rodzice i chrzestni dzieci, które przyjęły Chrzest Święty – 500zł, 200zł, 150zł oraz 300zł. Dziękuję Paniom z Koła Gospodyń za zaaranżowanie i przygotowanie obiadu odpustowego. Bóg zapłać!

Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

5. Za tydzień, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – comiesięczne modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi. To także kolejna szansa, aby włączyć się w modlitwę różańcową rodziców, modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy zainteresowanych.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota Miesiąca – nabożeństwa tych dni będą połączone z Mszą Świętą o godzinie 7.00 oraz z modlitwą różańcową, w klasztorku bezpośrednio po Różańcu o godzinie 8.30. O I Piątku Miesiąca – przypominamy zwłaszcza dzieciom, które były u I Komunii Św. Zachęcamy do uczestnictwa.

7. W dniach od 26 kwietnia do 2 maja 2024r. organizowana jest pielgrzymka do Fatimy. Koszt 2300zł i 660 euro. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Piotra, tel. 698922089

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jana Majewskiego, lat 62 mieszkańca Siekierk. Wieczny odpoczynek…