Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, doroczny odpust w naszej parafii. Podkreślić należy, że to jest najważniejszy i główny odpust obchodzony na przestrzeni wieków w naszym mieście.


Zapraszam serdecznie wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Szczególny apel kierujemy do asysty procesyjnej. Zapraszam także do uczestnictwa strażaków, ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki. Bardzo liczymy na pomoc rodziców, o wsparcie i opiekę nad procesją. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 12.00 przewodniczył jest będzie i kazanie wygłosi ks. Kanonik Krzysztof Chodkowski – Dyrektor Diecezjalnego Domu Księży Emerytów w Łomży.

2. W dniu jutrzejszym tzw. drugi dzień Zielonych Świątek –  Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na godzinę 8.00 i 18.00.

3. Niebawem obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Chciałbym na tegoroczną procesję zaproponować następującą trasę: wychodzimy na Plac Czarnieckiego, ulicą Bernardyńską do klasztorku, gdzie znajdował się będzie pierwszy ołtarzyk; następnie ulicą Klasztorną, Holendry, gdzie będzie znajdował się drugi ołtarzyk; następnie pójdziemy ulicą 27 maja i ul. Piłsudskiego do przydrożnego krzyża – trzeci ołtarzyk; skąd powrócimy do kościoła ul. Kaczorowską, Choroszczańską Jordyka, gdzie przy wieży zegarowej pomodlimy się przy czwartym ołtarzyku. Bardzo prosimy o właściwe uporządkowanie i udekorowanie trasy procesji; włączenie się w akcję projektowania i ubierania ołtarzyków. Tradycyjnie małą niespodziankę dla dzieci – uczestników procesji. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Trwają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. W najbliższym czasie modlić się będziemy z następującymi miejscowościami: poniedziałek 6 czerwca godzina 11.00 – Siekierki, godzina 14.00 Tykocin Nowe Miasto, piątek 10 czerwca br. godzina 19.00 – Jeżewo Nowe, sobota – 11 czerwca godzina 19.00 – Sierki; 15 czerwca br. o godzinie 18.00 – Jeżewo Stare.

5. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi Biały Tydzień. Zapraszamy do uczestnictwa w tych modlitwach także rodziców. W związku z tym wieczorna Msza Święta zostanie przesunięta z godziny 17.00 na 18.00, do piątku włącznie. Intencje przyjęte na godzinę 17.00 będą odprawiane podczas Mszy Świętych o godzinie 18.00.

6. Dziękujemy za życzliwość i troskę wspierającą prowadzone przez naszą wspólnotę inwestycje budowlano – konserwatorskie. W ostatnich dniach swój dar złożyli anonimowi ofiarodawcy z Siekierk – 200zł i Tykocina – 200zł. Bóg zapłać!

7. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie, w dni powszednie – po Mszy Świętej o godz. 17.00, w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi i kolejna okazja do włączenia się w modlitwę różańcową rodziców, modlących się za swoje dzieci.

8. Pragniemy już dzisiaj ogłosić, że po przeprowadzonych konsultacjach i analizie istotnych argumentów pastoralnych – ustaliliśmy, że jak Bóg pozwoli za rok I Komunia Święta będzie odbywała się w sobotę – 3 czerwca 2023 roku podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00.

9. W dniu dzisiejszym ofiary składane do puszek, po każdej Mszy Świętej – są przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej.

Za tydzień, w niedzielę po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek datki na wsparcie prężnie rozwijającej się Służby Liturgicznej Ołtarza. Przy tej okazji składamy podziękowanie osobom indywidualnym i firmom, działającym na terenie naszej parafii za pomoc w materialnym wsparciu tej parafialnej formacji.