OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Zwykła - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Zwykła

W najbliższy piątek 2 lutego br. przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będą odprawiane w porządku świątecznym, czyli o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00; w klasztorku o godzinie 9.00. Integralną część liturgii tego dnia stanowi tradycyjnie poświęcenie gromnic. 


W Kościele Powszechnym obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, o czym będziemy pamiętać w naszych modlitwach. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Przypominamy o przyniesieniu gromnic do kościoła.

2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca – nabożeństwo pierwszo-piątkowe po Mszy Świętej o godzinie 10.00. W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 7.00 i 17.00. W klasztorku, po Mszy Świętej o godzinie 9.00.

3. Od najbliższego czwartku, po zakończonej kolędzie – wznawiamy Msze Święte wieczorne o godzinie 17.00. Powracamy także do wystawienia Najświętszego Sakramentu pomiędzy porannym, a wieczornym nabożeństwem.

Ponawiamy także prośbę o zamykanie drzwi kościoła przy wchodzeniu i wychodzeniu ze świątyni. Jeśli powtarzać się będą sytuacje wielogodzinnego wietrzenia kościoła – świątynia (w sezonie grzewczym) będzie otwierana tylko na czas nabożeństw.

         4. Za tydzień, w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

         5. Dziękujemy za Waszą wrażliwość i życzliwość, dotyczącą naszych planów inwestycyjnych w bieżącym roku. W ostatnim czasie swój dar w wysokości 1 000zł złożył anonimowy ofiarodawca z Tykocina. Bóg zapłać.

         6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Leszka Backiela, lat 71 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…