Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna

Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza, to także Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W ogólnoświatowym kryzysie powołań, nie możemy poprzestać jedynie na narzekaniu i powielaniu czarnych scenariuszy. Prośmy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych, pochodzących z naszej Wspólnoty.


Modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

2. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie w klasztorku odbędzie się o godzinie 18.30 w klasztorku. Rozpoczniemy Mszą Świętą, po której odmówimy Różaniec, a następnie wyruszy procesja z figurą Matki Bożej. Przynosimy ze sobą świece.

3. Przypominamy, że codziennie odprawia się w naszym kościele i klasztorku nabożeństwo majowe. W dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 17.00 (w kościele parafialnym) po Mszy Świętej o godzinie 9.00 (w klasztorku). Zachęcamy do uczestnictwa, zwłaszcza kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

4. Pragnę złożyć podziękowania wszystkim dobroczyńcom naszej parafii za hojne i systematyczne wspieranie prowadzonych obecnie inwestycji, do których zaliczyć możemy głównie rozbudowę cmentarza grzebalnego. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 200zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 500zł, osoby, które gromadziły się na nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianej w Siekierkach – 500zł. Bóg zapłać!

5. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – odbędzie się spotkanie z dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej; jutro w poniedziałek – 9 maja o godzinie 19.00 spotkanie z młodzieżą, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Sebastian May, kawaler z parafii w Przemęcie i Magdalena Langda, panna parafii tutejszej, zapowiedź II; Jakub Baczewski, kawaler parafii tutejszej i Marta Czaplis, panna z parafii św. Karola Boromeusza w Białymstoku, zapowiedź II; Jakub Sadowski, kawaler parafii tutejszej i Agata Kalinowska, panna z parafii w Marianowie – zapowiedź I, Paweł Wądołowski, kawaler parafii tutejszej i Martyna Wasilewska, panna z parafii Krypno, zapowiedź I.