OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Adwentu - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy radosne świętowanie Narodzenia Pańskiego. Witam serdecznie wszystkich przybywających do nas Gości. Dziękujemy za świąteczne życzenia, które z różnych stron świata, od osób prywatnych, instytucji – docierają do naszej parafii.


Zapraszamy (już dzisiaj) do wspólnego świętowania radości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie rozpoczniemy odprawianą o północy – Pasterką, którą poprzedzi wspólny śpiew kolęd od godziny 23.30. W klasztorku nabożeństwo antycypujące radość Bożego Narodzenia zostanie odprawione o godzinie 22.00.

Mszę Świętą o północy pragnę odprawić w intencji Wszystkich Dobroczyńców, którzy ciągle, tak bardzo ofiarnie na wszelki możliwy sposób wspierają remont naszej świątyni.

   Porządek Mszy świętych

Dzień Bożego Narodzenia:

                  KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 10.00; 12.00 i 17.00

                  KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

II Dzień Bożego Narodzenia:

                    KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00,

                    KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

         Podczas Pasterki będziemy składać ofiary na Fundusz Obrony Życia, natomiast w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.

Chociaż liturgiczne świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy od Pasterki to wcześniej w naszych domach zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Ponawiamy naszą prośbę, by takie spotkania stawały się  okazją, może jedyną w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Bardzo prosimy skorzystajcie z tej szansy. Zdecydowanie łatwiej w takim czasie się przebacza i prosi o przebaczenie.

Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew- zamiast rozmów o polityce śpiewajcie kolędy! Nie stawiajcie na wigilijnym stole alkoholu. Przy tej okazji pamiętajmy także o ludziach biednych i samotnych. Bolesny dla wielu z nas będzie brak przy wigilijnym stole osób, którzy tak szybko i niespodziewanie odeszli od nas do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Niech modlitwa tej wyjątkowej chwili – połączy nas wszystkich.

2. W tym roku, korzystając jeszcze ze świątecznej obecności większości członków rodziny, pragniemy po Bożym Narodzeniu rozpocząć wizytę duszpasterską rodzin. Do wspólnego kolędowania, tradycyjnie zapraszamy księdza dra Marcina Roszkowskiego – Dyrektora DPS w Tykocinie. Rozpoczniemy w czwartek 28 grudnia br. Głównym celem duszpasterskiej wizyty rodzin jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo rodziny i domu oraz rozmowa o planach na przyszłość oraz problemach, którymi żyje parafia i dana rodzina.

Zachęcamy, aby podczas kolędy była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. Pragniemy szczegółowo uaktualnić kartoteką parafialną, dlatego usuwać z niej będziemy osoby, od wielu lat nie widziane w naszej wspólnocie, związane obecnie z innymi parafiami – miejsca ich zamieszkiwania. Z radością powitamy nowe rodziny, które sprowadziły się do naszej wspólnoty.

W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło. W miarę możliwości – Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci.

W związku z kolędą tylko w miesiącu styczniu – zawieszamy odprawianie Mszy Świętej wieczornej o godzinie 17.00. Zmiana dotyczy tylko dni powszednich, oprócz niedziel i świąt.

Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 8.30 (wioski, 9.30 po ks. Marcina) i 15.30 (Tykocin). Podaję porządek kolędy:

Czwartek (28 grudnia 2023 r.)

 Stelmachowo – 2 ks.

ul. Choroszczańska bloki – 2 ks.

Piątek (29 grudnia 2023r.)

Popowlany – 2 ks.

ul. Kaczorowska – 2 ks.

         Sobota (30 grudnia 2023 r.)

Nieciece i Kiermusy – 2 ks.

ul. Poświętna, Pl. Czarnieckiego, ul. Puchalskiego – 1 ks.

ul. Gasztołda – 1 ks.

Wtorek (2 stycznia 2024r.)

Sawino – 3 ks.

ul. Ogrodowa – 1 ks.

ul. Górnickiego – 1 ks.

ul. Wiesiołowskiego – 1 ks.

         Środa (3 stycznia 2024r.)

Łopuchowo – 3 ks.

ul. Klasztorna i ul. Kochanowskiego – 3 ks.

Czwartek (4 stycznia 2024r.)

Jeżewo Stare – 2 ks.

Jeżewo Nowe – 1 ks.

ul. Glogera – 2 ks.

ul. Browarna – 1 ks.

         Piątek (5 stycznia 2024r.)

Sierki – 3 ks.

ul. Sokołowska – 3 ks.

Niedziela (7 stycznia 2024r. od godziny 14.00)

ul. Bernardyńska, ul. Jordyka – 1 ks.

ul. Nadkanalna – 1 ks.

         Poniedziałek (8 stycznia 2024r.)

Saniki – 3 ks.

ul. Zagumienna – 2 ks.

ul. Kozia – 1 ks.

Wtorek (9 stycznia 2024r.)

Siekierki – 3 ks.

ul. Piłsudskiego – 3 ks.

         Środa (10 stycznia 2024 r.)

Kolonia Tykocin – 2 ks.

Dobki – 1 ks.    

ul. Złota – 1 ks.

ul. Choroszczańska – 1 ks.

ul. Zacerkiewna – 1 ks.

Czwartek (11 stycznia 2024 r.)

Stelmachowo Kolonia – 1 ks.

Hermany – 1 ks.

Broniszewo – 1 ks.

ul. Holendry, Piekarska i Kombatantów. – 3 ks.

         Piątek (12 stycznia 2024 r.)

Bagienki – 1 ks.

Lipniki – 1 ks.

Pajewo Kolonie – 1 ks.

ul. 11 Listopada – 3 ks.

Zastrzegamy, że z przyczyn od nas niezależnych i nieprzewidywalnych – rozkład wizyt kolędowych może ulec niewielkim zmianom. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza po kolędzie będziemy mogli odwiedzić w późniejszym terminie, po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty.

         3. Niebawem świętować będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego; już dzisiaj serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli. Całość rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 12.00 w kościele parafialnym, po której około godziny 13.00 wyruszy Placem Czarnieckiego Orszak Trzech Króli; zakończy wspólne kolędowanie przy żłóbku, w kościele o godzinie 14.00. Zapraszamy!

4. W ostatnim czasie nasiliło się zjawisko oszustw na tzw. „wnuczka” i na „policjanta”. Na terenie naszej gminy miło miejsce już kilka prób tego przestępczego procederu, niestety w jednym z przypadków doszło do utraty znacznej sumy pieniędzy. Apelujemy do osób starszych – bądźcie czujni, przypominajmy sobie wzajemnie o zagrożeniu, a szczególnie pamiętajmy o tych, którzy najbardziej narażeni są na tego typu niebezpieczeństwo!

5. Pragnę serdecznie podziękować dobroczyńcom naszej parafii za tak systematycznie okazywaną życzliwość. Dziękuję anonimowemu ofiarodawcy z Warszawy, za ofiarę w wysokości 600zł, Siekierk – 500zł, rodzinie, która ufundowała kompozycje kwiatowe do dekoracji ołtarzy oraz obrusy, o tematyce bożonarodzeniowej, na ołtarze. Bardzo dziękuję całej grupie na czele z ks. Piotrem za przygotowanie tegorocznego żłóbka. Bóg zapłać!

6. Po długim czasie przerwy udało mi się wydrukować nowy album o historii naszego kościoła i miasta. To dość ekskluzywne wydanie.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Eugenia Karwowska, lat 74 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…