Ogłoszenia parafialne – II Niedziela po Bożym Narodzeniu - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela po Bożym Narodzeniu

W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich, skupiającym w sobie trzy wydarzenia, przez które Chrystus objawił się światu: pokłon pogańskich magów, chrzest Jezusa w Jordanie i pierwszy cud Zbawiciela w Kanie Galilejskiej.


Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: klasztorek godzina 9.00 i 11.00; kościół parafialny 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje w świecie.

Tego dnia po powrocie z kościoła oznaczamy poświęconą kredą odrzwia naszych domów napisem K+M+B 2022 lub C+M+B+2022. Oba oznaczenia są poprawne, gdyż najważniejsze, żeby zachowując ten zwyczaj, robić to z powodu żywej wiary i przynależności do Chrystusa, czyniąc to świadomie.  

            2. Składamy podziękowania wszystkim, którzy z wielkim zrozumieniem i życzliwością wspierają rozpoczęte projekty i plany inwestycyjne na nowy 2022rok. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Tykocina Kolonii –300zł, Sanik – 150zł, Tykocina – 200zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 500zł. Bóg zapłać!

         3. Za tydzień, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – comiesięczne modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi. To także kolejna szansa, aby włączyć się w modlitwę różańcową rodziców, modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy zainteresowanych.

4. Od jutra rozpoczynamy – wizytę duszpasterską rodzin. Do wspólnego kolędowania, tradycyjnie zapraszamy z księdzem Piotrem – także księdza dra Marcina Roszkowskiego – Dyrektora DPS w Tykocinie.

Z racji pandemii kolęda będzie odbywała się według następujących zasad:

– odwiedzamy te rodziny, które nas do siebie zaproszą,

– nie odwiedzamy rodzin, które z sobie tego nie życzą lub przebywają na kwarantannie – dlatego prosimy, by w zwarto zabudowanych miejscowościach, czy ulicach Tykocina przedstawiciele poszczególnych rodzin wychodzili po księdza, jeśli to jednak z pewnych racji będzie niemożliwe – prosimy o pozostawianie otwartych drzwi domu; w miejscowościach, w których występują kolonie – prosimy, by osoba która będzie woziła księdza była wcześniej poinformowana – która rodzina przyjmuje kolędę.

– wizyty będą odbywały się w pewnym rygorze czasowym (do 10min./rodzinę),

– prosimy o nieprzygotowywanie posiłków i nieczęstowanie kawą, czy herbatą.

Głównym celem duszpasterskiej wizyty rodzin jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo rodziny i domu oraz rozmowa o problemach, którymi żyje parafia i dana rodzina. Niestety inne wprowadzane w związku z pandemią formy kolędy nie pozwalają na osiągnięcie zasadniczego celu takiej wizyty, mocno osadzonej w naszej polskiej tradycji.

Zachęcamy, aby podczas kolędy była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło. W miarę możliwości – Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci, także tych ze szkół ponad podstawowych. W związku z kolędą zmieniamy godzinę odprawiania wieczornej Mszy Świętej z godziny 17.00 na 18.00. Zmiana dotyczy dni powszednich, oprócz niedziel i świąt. Intencje przyjęte danego dnia na godzinę 17.00, będą odprawione na Mszy Świętej o godzinie 18.00.

         Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 8.30 (wioski) 15.30 (Tykocin). Podaję porządek kolędy:

Poniedziałek (3 stycznia 2022 r.)

Sawino – 3 ks.

ul. Bernardyńska – 1 ks.

ul. Choroszczańska bloki – 2 ks.

Wtorek (4 stycznia 2022 r.)

Jeżewo Nowe – 1 ks.

Stelmachowo Kolonia – 1 ks.

ul. Ogrodowa – 1 ks.

ul. Gasztołda – 1 ks.

Środa (5 stycznia 2022 r.)

Jeżewo Stare – 2 ks.

Broniszewo – 1 ks.

ul. Wiesiołowskiego – 2 ks.

ul. Poświętna – 1 ks. 

Piątek (7 stycznia 2022r.)

Łopuchowo – 3 ks.

ul. Jordyka 1 ks.

ul. Klasztorna i ul. Kochanowskiego – 2 ks.

Sobota (8 stycznia 2022 r.)

Sierki – 3 ks.

ul. Górnickiego – 1 ks.

ul. Glogera – 2 ks.

Poniedziałek (10 stycznia 2022r.)

Saniki – 3 ks.

ul. Sokołowska – 3 ks.

Wtorek (11 stycznia 2022 r.)

Siekierki – 3 ks.

ul. Browarna – 1 ks.

ul. Złota – 1 ks.

ul. Kozia – 1 ks.

Środa (12 stycznia 2022 r.)

Nieciece i Kiermusy – 2 ks.

Dobki – 1 ks.

ul. Zagumienna – 2 ks.

Pl. Czarnieckiego, ul. Puchalskiego – 1 ks.

Czwartek (13 stycznia 2022 r.)

Stelmachowo – 2 ks.

Bagienki – 1 ks.

ul. Choroszczańska – 1 ks.

ul. Nadkanalna – 1 ks.

Piątek (14 stycznia 2022 r.)

Kolonia Tykocin – 2 ks.

Hermany – 1 ks.

ul. Piłsudskiego – 3 ks.

Sobota  (15 stycznia 2022 r.)

Popowlany – 2 ks.

Lipniki – 1 ks.

Poniedziałek (17 stycznia 2019 r.)

Pajewo Kolonie – 1 ks.

ul. Kaczorowska – 2 ks.

ul. Zacerkiewna – 1 ks.

Wtorek (18 stycznia 2022 r.) od godziny 9.00

ul. 11 Listopada – 3 ks.

Środa (19 stycznia 2022 r.)

ul. Holendry, Piekarska i Kombatantów. – 3 ks.

4. Pragniemy przypomnieć, że w dniu dzisiejszym po wszystkich Mszach Świętych grupa wolontariuszy – zbiera do puszek datki na zorganizowanie pomocy rodzinie Państwa Truszkowskich z Sawina. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

         Natomiast za tydzień po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali datki na terapię genową małego 15 miesięcznego Filipka z Łomży. https://www.siepomaga.pl/filip-nowacki

         5. Zapraszamy serdecznie na koncert kolęd w wykonaniu zespołu Hetmanki, który odbędzie się w uroczystość Trzech Króli po Mszy Świętej o godzinie 12.00

         6. Informujemy, że na czas trwania kolędy są zawieszone spotkanie w ramach wieczorów biblijnych oraz spotkania Odnowy w Duchu Świętym.

7. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca – nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godzinie 7.00 i 18.00.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Eugenii Milewskiej lat 86 mieszkanki Jeżewa Nowego, Śp. Sławomira Dąbrowskiego z Tykocina. Wieczny odpoczynek…