Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne. - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne.

Od najbliższego piątku rozpoczynamy – wizytę duszpasterską rodzin. Do wspólnego kolędowania zapraszam także księdza Marcina Roszkowskiego – Dyrektora DPS w Tykocinie; wszyscy bowiem – jako księża – jesteśmy odpowiedzialni za dobro duchowe wiernych naszej parafii.

Bardzo proszę, abyśmy znaleźli czas na wspólne rodzinne spotkanie. Będzie to dobra okazja, aby razem pomodlić się o błogosławieństwo dla domu, porozmawiać o sprawach, które nas radują i smucą, zaprezentować plany inwestycyjne na przyszłość, zwłaszcza na 2014 rok; wspólnie je przedyskutować. Przed nami dość trudny czas podjęcia konkretnych decyzji. Pomimo złożonych wniosków o dofinansowanie prac – konieczne jest ustalenie planu minimum. Gdyby żaden ze złożonych projektów nie został rozpatrzony pozytywnie chcielibyśmy (po skonsultowaniu tego z Radą Parafialną) rozpocząć remont wieżyczki i dachu nad nawą główną. Koszt tych prac, wyniósłby ponad 400 tys. złotych. Obecnie na wydzielonym rachunku, gdzie gromadzimy środki na remont kościoła posiadamy – 117 949 złotych. Głównie zatem od kolędowych datków zależeć będzie decyzja, czy w 2014 roku uda nam się rozpocząć remont dachu na nawie głównej kościoła. Niezbędna jest zatem Wasza życzliwa pomoc. Jest ona pewniejsza, niż wszelkie rozstrzygnięte jeszcze przed ogłoszeniem – państwowe konkursy. Bardzo proszę, aby jeszcze przed przybyciem kapłana ustalić jaką kwotę dana rodzina ofiarowuje na remont kościoła, a jaką na kolędę?

    Bardzo prosiłbym, aby podczas kolędy była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło. W miarę możliwości – Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci, także tych ze szkół ponad podstawowych!

         Zadajemy sobie sprawę, że dla wielu rodzin, zwłaszcza tych, które już dawno zjadły swoje kury – dość kłopotliwym problemem jest znalezienie kilku kolędowych jajek. Niesmaczna i nie ekologiczna jest kolaboracja z kurami posiadającymi pieczątki, którymi ostemplowują swoją produkcję. Jeśli jednak ktoś chciałby pochwalić się swoimi sukcesami w drobiarstwie, co dla naszej kapłańskiej diety jest niezmiernie potrzebne – prosimy o przyniesienie tych trofeów do domu, w którym zwykle kończy się kolęda w danej wiosce, a my przy posiłkach będziemy gdakać i piać z zachwytu i szczęścia, że nie musimy jeść jajek sklepowych.

    Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 9.30 (wioski) 15.30 (Tykocin). Podaję porządek na najbliższe dni:

         Piątek (3 stycznia 2014r.):

Broniszewo – 1 ks.

Stelmachowo Kolonia – 1 ks.

Jeżewo Nowe – 1 ks.

ul. Choroszczańska bloki – 2 ks.

         Sobota (4 stycznia 2014r.)

Stelmachowo – 1 ks.

Sawino – 2 ks.

ul. Glogera – 1 ks.

ul. Górnickiego – 1 ks.

          Wtorek (7 stycznia 2014r.)

Lipniki – 1 ks.

Pajewo Kolonie – 1 ks.

ul. Piłsudskiego – 2 ks.

ul. Choroszczańska – 1 ks.

         Środa (8 stycznia 2014r.)

Siekierki i Siekierki Kolonie – 3 ks.

         2. Przypominamy, że od Nowego Roku zmieniają się godziny odprawiania Mszy Świętych w parafialnym kościele. I tak w dni powszednie Msze Święte będą odprawiane o godzinie 6.30 i 17.00; w niedziele – o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00.

         3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca, nabożeństwo po Mszy Świętej o godzinie 17.00. Także w najbliższym tygodniu rozpoczniemy Nowy Rok – 2014 jest to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek nabożeństw taki jak w każdą niedzielę.

         Na zakończenie 2013 roku we wtorek 31 grudnia o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta i specjalne nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

         4. Pragniemy poinformować, że dzisiaj w Sierkach, podobnie jak w latach ubiegłych będą odwiedzać rodziny tej miejscowości kolędnicy misyjni z gwiazdą oznakowaną Papieskim Dziełem Misyjnym. Prosimy o życzliwość dla ich kolędniczego trudu.

         Natomiast w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli zostaną wystawione w naszym kościele, na Mszy Świętej o godzinie 10.00 – jasełka przygotowane przez dzieci ze szkoły w Tykocinie. W imieniu organizatorów – zapraszamy.

         5. Dziękujemy wszystkim, którzy ciągle swoimi darami materialnymi i duchowymi wspierają ideę remontu świątyni. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: anonimowy ofiarodawca z miejscowości Kozińce 2 000zł, anonimowy ofiarodawca z Tykocina – 50zł, anonimowy ofiarodawca ze Stelmachowa – 50 zł oraz anonimowy ofiarodawca z Rzędzian – 100zł. Bóg zapłać!