Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne

Rozpoczęliśmy już kolędę.  Głównym celem duszpasterskiej wizyty rodzin jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo rodziny i domu oraz rozmowa o planach na przyszłość oraz problemach, którymi żyje parafia i dana rodzina.


Zachęcamy, aby podczas kolędy była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. Jak już informowaliśmy chcielibyśmy szczegółowo uaktualnić kartoteką parafialną, dlatego usuwać z niej będziemy osoby, od wielu lat nie widziane w naszej wspólnocie, związane obecnie z innymi parafiami – miejsca ich zamieszkiwania. Z radością powitamy nowe rodziny, które sprowadziły się do naszej wspólnoty.

W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło. W miarę możliwości – Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci.

W związku z kolędą tylko w miesiącu styczniu – zawieszamy odprawianie Mszy Świętej wieczornej o godzinie 17.00. Zmiana dotyczy tylko dni powszednich, oprócz niedziel i świąt. Nie będzie także wystawienia Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji. Kościół będzie otwarty od porannego nabożeństwa do godziny 15.00.

Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 8.30 (wioski, 9.30 po ks. Marcina) i 15.30 (Tykocin). Podaję porządek kolędy:

Wtorek (2 stycznia 2024r.)

Sawino – 3 ks.

ul. Ogrodowa – 1 ks.

ul. Górnickiego – 1 ks.

ul. Wiesiołowskiego – 1 ks.

         Środa (3 stycznia 2024r.)

Łopuchowo – 3 ks.

ul. Klasztorna i ul. Kochanowskiego – 3 ks.

Czwartek (4 stycznia 2024r.)

Jeżewo Stare – 2 ks.

Jeżewo Nowe – 1 ks.

ul. Glogera – 2 ks.

ul. Browarna – 1 ks.

         Piątek (5 stycznia 2024r.)

Sierki – 3 ks.

ul. Sokołowska – 3 ks.

Niedziela (7 stycznia 2024r. od godziny 14.00)

ul. Bernardyńska, ul. Jordyka – 1 ks.

ul. Nadkanalna – 1 ks.

         Poniedziałek (8 stycznia 2024r.)

Saniki – 3 ks.

ul. Zagumienna – 2 ks.

ul. Kozia – 1 ks.

Wtorek (9 stycznia 2024r.)

Siekierki – 3 ks.

ul. Piłsudskiego – 3 ks.

         Środa (10 stycznia 2024 r.)

Kolonia Tykocin – 2 ks.

Dobki – 1 ks.    

ul. Złota – 1 ks.

ul. Choroszczańska – 1 ks.

ul. Zacerkiewna – 1 ks.

Czwartek (11 stycznia 2024 r.)

Stelmachowo Kolonia – 1 ks.

Hermany – 1 ks.

Broniszewo – 1 ks.

ul. Holendry, Piekarska i Kombatantów. – 3 ks.

         Piątek (12 stycznia 2024 r.)

Bagienki – 1 ks.

Lipniki – 1 ks.

Pajewo Kolonie – 1 ks.

ul. 11 Listopada – 3 ks.

Zycie pisze nam różne scenariusze, zatem zastrzegamy, że z przyczyn od nas niezależnych i nieprzewidywalnych (pogrzeb) – rozkład wizyt kolędowych może ulec niewielkim zmianom. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza po kolędzie będziemy mogli odwiedzić w późniejszym terminie, po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty.

         2. Niebawem świętować będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego; już dzisiaj serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli. Całość rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 12.00 w kościele parafialnym, po której około godziny 13.00 wyruszy Placem Czarnieckiego Orszak Trzech Króli; zakończy wspólne kolędowanie przy żłóbku, w kościele o godzinie 14.00. Zapraszamy!

3. 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie zapomnijmy o Eucharystii tego dnia, by z Bogiem rozpocząć nowy rok Pański. Tego także dnia przedstawię raport o stanie parafii, naszych dokonaniach w 2023roku.

Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się świąteczne spotkanie rady Parafialnej, na której omówimy także nasze przyszłe zamierzenia inwestycyjne i problemy, z którymi boryka się nasza parafia. Serdecznie zapraszam wszystkich radnych.

4. W tym tygodniu przypada także Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszo-piątkowe zostanie odprawione po Mszy Świętej o godzinie 7.00, pierwszo-sobotnie (Uroczystość Trzech Króli) po Mszy Świętej o godzinie 10.00. W klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00.

5. Dziękujemy wszystkim osobom, które cały czas z niesłabnącą troską myślą o trwającym gruntownym remoncie naszego kościoła. W ostatnich dniach swój dar na ten cel, w wysokości 500zł – złożyli rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty. Bóg zapłać!

         6. Pragniemy poinformować, że od jutra rozpoczynają się Msze Święte gregoriańskie za Śp. Ks. Prałata Witolda Nagórskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

         7. Serdecznie zapraszamy na koncert pt. Podlaskie kolędowanie, który odbędzie się w następną niedzielę 7 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 10.00. Wystąpią Marta Burdynowicz, Jacek Kotlarski i Tomasz Filipczak wraz zespołem.