Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne

Od następnego poniedziałku (3 stycznia 2022 r.) rozpoczynamy – wizytę duszpasterską rodzin. Do wspólnego kolędowania, tradycyjnie zapraszam także księdza dra Marcina Roszkowskiego – Dyrektora DPS w Tykocinie.


Z racji pandemii kolęda będzie odbywała się według następujących zasad:

– odwiedzamy te rodziny, które nas do siebie zaproszą,

– nie odwiedzamy rodzin, które z sobie tego nie życzą lub przebywają na kwarantannie,

– wizyty będą odbywały się w pewnym rygorze czasowym (do 10min./rodzinę),

– prosimy o nieprzygotowywanie posiłków i nieczęstowanie kawą, czy herbatą.

Głównym celem duszpasterskiej wizyty rodzin jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo rodziny i domu oraz rozmowa o problemach, którymi żyje parafia i dana rodzina. Niestety inne wprowadzane w związku z pandemią formy kolędy nie pozwalają na osiągnięcie zasadniczego celu takiej wizyty, mocno osadzonej w naszej polskiej tradycji.

Zachęcamy, aby podczas kolędy była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło. W miarę możliwości – Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci, także tych ze szkół ponad podstawowych. W związku z kolędą zmieniamy godzinę odprawiania wieczornej Mszy Świętej z godziny 17.00 na 18.00. Zmiana dotyczy dni powszednich, oprócz niedziel i świąt. Intencje przyjęte danego dnia na godzinę 17.00, będą odprawione na Mszy Świętej o godzinie 18.00.

         Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 8.30 (wioski) 15.30 (Tykocin). Podaję porządek na pierwsze dni kolędy:

Poniedziałek (3 stycznia 2022 r.)

Sawino – 3 ks.

ul. Bernardyńska – 1 ks.

ul. Choroszczańska bloki – 2 ks.

Wtorek (4 stycznia 2022 r.)

Jeżewo Nowe – 1 ks.

Stelmachowo Kolonia – 1 ks.

ul. Ogrodowa – 1 ks.

ul. Gasztołda – 1 ks.

Środa (5 stycznia 2022 r.)

Jeżewo Stare – 2 ks.

Broniszewo – 1 ks.

ul. Wiesiołowskiego – 2 ks.

ul. Poświętna – 1 ks. 

Piątek (7 stycznia 2022r.)

Łopuchowo – 3 ks.

ul. Jordyka 1 ks.

ul. Klasztorna i ul. Kochanowskiego – 2 ks.

Sobota (8 stycznia 2022 r.)

Sierki – 3 ks.

ul. Górnickiego – 1 ks.

ul. Glogera – 2 ks.

2. Zbliża się koniec roku. W piątek 31 grudnia o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta połączona ze specjalnym nabożeństwem dziękczynno-błagalnym w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

3. 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie zapomnijmy o Eucharystii tego dnia, by z Bogiem rozpocząć nowy rok Pański. Jest to także I Sobota Miesiąca, nabożeństwo pierwszosobotnie zostanie odprawione po Mszy Świętej o godzinie 10.00. Ponowimy także Akt Oddania Rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. W to wydarzenie mogą włączyć się kolejne małżeństwa i rodziny z naszej parafii, które tego nie dokonały przed miesiącem. Przyszło nam żyć w czasach zagrożenia bytu rodziny, kryzysów małżeństw, które najczęściej kończą się rozstaniem i innymi związkami; problemami wychowawczymi dzieci i młodzieży, dla których niańką nie jest mama, a internet. Zachęcam całe rodziny lub choćby samych rodziców do złożenia Akty Oddania rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Podstawą naszego oddania jest wypełnienie Testamentu z Krzyża przez przyjęcie Maryi za swoją Matkę. Uczynimy to przed wizerunkiem Matki Bożej Tykocińskiej. Pamiątką tego wydarzenia będzie specjalny ozdobny dokument, który zostanie podpisany przez składających zobowiązania, a następnie oprawiony może zawisnąć w godnym miejscu na ścianie naszego mieszkania. Oddaj się Maryi z zawierzeniem siebie, twojej rodziny i wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W związku z trudną sytuacją rodziny Państwa Truszkowskich z Sawina, grupa wolontariuszy w następną niedzielę 2 stycznia 2022roku, po każdej Mszy Świętej – będzie zbierała do puszek datki na zorganizowanie pomocy dzieciom Pana Łukasza. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

5. Dziękujemy wszystkim osobom, które cały czas z niesłabnącą troską myślą o trwającym gruntownym remoncie naszego kościoła. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli anonimowi ofiarodawcy z Siekierk 100 i 200zł, Herman – 150złSawina – 100zł, Broniszewa – 100zł oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników PSS „Społem” w Białymstoku – 1 000zł. Bóg zapłać!

Składamy podziękowania całej grupie osób, które nie szczędząc czasu i środków zaangażowały się w świąteczne przystrojenie naszego kościoła na świętowanie radości Bożego Narodzenia. Dziękujemy Panu elektrykowi, który zadbał o zewnętrzną, świetlną dekorację, rodzinom Państwa Skłodowskich i Państwa Jabłońskich za całoroczne wspieranie inicjatyw dbających o estetykę naszego kościoła. Wszystkim Wam siostry i bracia za uczestnictwo w radościach Bożego Narodzenia, które rodząc dobro pozostawia ślad w naszym życiu.