Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne

Dzisiaj, w ostatnią niedzielę 2019 roku, wpatrujemy się w Świętą Rodzinę, która jest wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.


2. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu. Zapraszamy zatem na specjalne nabożeństwo dziękczynno-błagalne, które odbędzie się w najbliższy wtorek 31 grudnia, zapoczątkuje je Msza Święta o godzinie 17.00. Podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.

3. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele parafialnym i w klasztorku – jak w każdą niedzielę.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Nabożeństwa bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 6.30.

5. Od czwartku – 2 stycznia 2020 roku, rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin – kolędę. Tradycyjnie do wspólnego kolędowania zapraszam ks. Dra Marcina Roszkowskiego –  Dyrektora D.P.S. w Tykocinie.

Podczas kolędy chcielibyśmy zainteresować Was problemami, związanymi z trwającymi pracami remontowo-konserwatorskimi i inwestycjami, które zaplanowano w 2020 roku. Głównie dotyczyć one będą prac we wnętrzu kościoła i jego otoczeniu oraz rozpoczęcia inwestycji rozbudowy cmentarza. Powodzenie tych przedsięwzięć – zależeć będzie w znacznym stopniu od Waszej życzliwości. Cieszy fakt, że wiele rodzin systematycznie na przestrzeni całego roku wspiera podjęte prace.

Prosimy, aby podczas wizyty księdza była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło. W miarę możliwości – Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci, także tych ze szkół ponad podstawowych!

         Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 8.30 (wioski, po ks. Marcina na godzinę 9.30 – klasztorek) 15.30 (Tykocin). Podaję porządek na najbliższe dni kolędy:

Czwartek (2 stycznia 2020 r.)

Sawino – 3 ks.

ul. Bernardyńska – 1 ks.

ul. Choroszczańska bloki – 2 ks. 

Piątek (3 stycznia 2020 r.)

Łopuchowo – 3 ks.

ul. Ogrodowa – 1 ks.

ul. Gasztołda – 1 ks.

ul. Jordyka 1 ks.

Sobota (4 stycznia 2020 r.)

Stelmachowo – 2 ks.

Bagienki – 1 ks. 

ul. Choroszczańska – 2 ks.

ul. Nadkanalna – 1 ks.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Łukasz *********, kawaler i Luiza ***********, panna – zapowiedź II.

7. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które z wielką życzliwością i systematycznością wspierają rozpoczęty przez nas remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Sosnowca – 100zł, Kolonii Pajewo – 300zł, Nieciec – 200zł i członkowie Koła Żywego Różańca Mężczyzn z Siekierk, z przeznaczeniem na rozbudowę cmentarza – 850zł. Bóg zapłać! Terminal

8. Dziękujemy Paniom z Siekierk za pomoc i we wczorajszym, sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę – 4 stycznia na godzinę 10.00, zwracamy się do rodzin z tej samej miejscowości.

         9. Pragniemy zaprosić wszystkim miłośników dobrej zabawy na I Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku w Domu nad Narwią. Bilety w cenie 125 złotych od osoby do nabycia po każdej Mszy Świętej w zakrystii, w sklepie Julianna – tuż przy kościele oraz w niedalekiej przyszłości w internecie, na stronie parafii. Zapewniamy dobrą zabawę, wyżywienie. Podczas balu przewidziane są licytacje fantów. Całość dochodu z balu przeznaczona będzie na wsparcie remontu naszego kościoła. Więcej informacji można uzyskać w miejscach zapisów. Zapraszamy!

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Leokadii Wolińskiej z Siekierk – 101 lat, Śp. Jadwigi Dąbrowskiej z Sanik – 88 lat i Śp. Wandy Backiel z Sanik – 57 lat. Wieczny odpoczynek…