Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia parafialne

Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. Od wielu lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas.

2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj wszystkich zainteresowanych na godzinę 15.00, na specjalne nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Przypominamy także o codziennej transmisji Apelu Jasnogórskiego, połączonego z modlitwą o ustanie pandemii.

3. Dziękujemy za wszelką okazywaną troskę o piękno naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Sierk – 600zł, Dobek – 100zł, anonimowy ofiarodawca – 150zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 300zł. Bóg zapłać!

4. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

5. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie nowego Pana Organistę – Damiana Sorotę. Edukację w zakresie gry na organach rozpoczął w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku, którą ukończył z wyróżnieniem w 2013 roku. W roku 2016 ukończył studia licencjackie, a w 2018 studia magisterskie, w klasie organów prof. Jana Bokszczanina, na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Obecnie kontynuuje naukę na studiach licencjackich w specjalności „muzyka kościelna” na tym samym Wydziale. Jest laureatem wielu konkursów organowych krajowych i zagranicznych.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Alicji Sakowicz, lat 81- mieszkanki Siekierk. Wieczny odpoczynek…