Niedziela Dobrego Pasterza - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Dobrego Pasterza

„Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną…” Boski wypas – to full wypas!

Tak naprawdę wszystko, czego szukamy, znajduje się w najbliższym kościele.

1. Pragnę serdecznie podziękować, za wielką życzliwość i okazywane mi zaufanie. W ostatnim tygodniu swoje ofiary na potrzeby przyszłych remontów kościoła złożyły następujące osoby i miejscowości: mieszkaniec Kolonii Tykocin – 1 000zł; 8 rodzin z miejscowości Bagienki – 2 550zł; 48 rodzin z miejscowości Sawino – 6 550zł; 10 rodzin z miejscowości Lipniki – 500zł; mieszkanka Tykocina – 100zł. Bóg zapłać!

2. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Jacek Krutul, kawaler zamieszkały w Krukowszczyźnie parafia Korycin i Jowita Dąbrowska, panna zamieszkała w Tykocinie parafii tutejszej. Zapowiedź II. Łukasz Powichrowski, kawaler zamieszkały Nieciece parafii tutejszej i Emilia Janecka, panna zamieszkała w Czeremsze. Zapowiedź II. Rafał Trusewicz, kawaler zamieszkały w Kobylance, parafia Michałowo i Kinga Kobylińska, panna zamieszkała w Jeżewie Starym parafii tutejszej. Zapowiedź I. Zbigniew Haraburda, zamieszkały w Białymstoku, w parafii Matki Bożej Fatimskiej i Emilia Ostrowska zamieszkała w Tykocinie parafii tutejszej. Zapowiedź I. Tomasz Krawczyk, kawaler zamieszkały w Białymstoku, w parafii Ducha Świętego i Justyna Pieczyrak, panna zamieszkała w Stelmachowie, parafii tutejszej. Zapowiedź I.

3. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

4. Zbliża się piękny miesiąc maj. Ważnym elementem świadectwa naszej wiary i mieszkańców danej miejscowości jest troska o przydrożne krzyże i kapliczki. Zwracam się z prośbą o godne uczczenie i udekorowanie takiego miejsca. Należy je nie tylko odpowiednio przystroić, ale też zadbać o właściwy porządek w najbliższym otoczeniu.

5. Dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku – zaprasza dnia 26 kwietnia 2013 roku o godzinie 17.00 do Wielkiej Synagogi w Tykocinie na wernisaż wystawy  – Tykocin, z archeologią po drodze.

6. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Lidii Aldony Trypuć oraz Śp. Stanisława Baczewskiego. Wieczny odpoczynek…