Niedziela Chrztu Pańskiego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Chrztu Pańskiego – ogłoszenia parafialne

Od 18 stycznia br. rozpoczynamy tegoroczną wizytę duszpasterską rodzin – kolędę. Choć przyszło nam żyć w dość wyjątkowych czasach, to jednak wierzymy, że nasze spotkania przypomną nam normalność czasu, za którą coraz mocniej tęsknimy.


Niech chcemy narzucać formuły naszych spotkań – pozostawiamy to Waszej decyzji, proponujemy zatem do Waszego wyboru następujące rozwiązania:

1.  spotkanie klasyczne, modlitwa we wnętrzu domu (z narzuconym przepisami rygorem czasowym);

2. spotkanie przed domem, jeśli jakaś rodzina jest chora, bądź znajduje się na kwarantannie; może podejść do okna przygotowany przed wejściem stolik, nakryty obrusem, z krzyżem, kropidło i woda święcona będzie sygnałem oczekiwania na księdza. W czasie kolędy modlimy wspólnie – ksiądz na zewnątrz, rodzina w środku domu.

3. Msza Święta w kościele parafialnym o godzinie 19.00 lub 15.00 (do wyboru) połączone ze specjalnym obrzędem poświęcenia domów i rodzin. Po skończonym nabożeństwie przedstawiciel rodziny zabiera ze sobą przygotowaną i poświęconą podczas obrzędu wodę święconą oraz obrazek z modlitwą błogosławieństwa domu. Po powrocie z kościoła głowa rodziny odmawia modlitwę znajdującą się na obrazku i kropi wodą święconą swoje mieszkanie.

4. Wizyta duszpasterska odbędzie się w sezonie letnim (czerwiec-lipiec), po uprzednim ustaleniu daty odwiedzin.

         Prosimy zatem, aby mieszkańcy poszczególnych miejscowości, ulic i bloków przedyskutowały w najbliższym tygodniu – jaką formę kolędy wybierają. Jesteśmy przygotowani na każdy z przedstawionych wariantów. Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 8.30 (wioski, po ks. Marcina na godzinę 9.30 – klasztorek) 15.30 (Tykocin).

Na najbliższe dni proponujemy następujący rozkład kolędy:

Poniedziałek (18 stycznia 2021 r.)

Sawino – 3 ks.

ul. Bernardyńska – 1 ks.

ul. Choroszczańska bloki – 2 ks. 

Wtorek (19 stycznia 2021 r.)

Łopuchowo – 3 ks.

ul. Ogrodowa – 1 ks.

ul. Gasztołda – 1 ks.

ul. Jordyka 1 ks.

Środa (20 stycznia 2021 r.)

Stelmachowo – 2 ks.

ul. Choroszczańska – 2 ks.

Czwartek (21 stycznia 2020 r.)

Jeżewo Nowe – 1 ks.

Stelmachowo Kolonia – 1 ks.

Dobki – 1 ks.

ul. Górnickiego – 1 ks.

ul. Klasztorna i ul. Kochanowskiego – 2 ks.

Piątek (22 stycznia 2020 r.)

Jeżewo Stare – 2 ks.

Broniszewo – 1 ks.

ul. Wiesiołowskiego – 2 ks.

ul. Poświętna – 1 ks.

Sobota (23 stycznia 2020 r.)

Saniki – 3 ks.

ul. Glogera – 2 ks.

ul. Zacerkiewna – 1 ks.

Pragniemy poinformować, że tylko na czas kolędy zmieniamy godzinę odprawiania wieczornej Mszy świętej z 17.00, na 18.00.

2. Dziękujemy za ofiary składane na trwające prace konserwatorskie w naszym kościele. W ostatnich dniach swój dar złożył anonimowy ofiarodawca z Siekierk – 200zł. Bóg zapłać!

3. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tykocinie ogłasza nabór uczestników do Klubu Seniora w Łopuchowie. W Klubie będą realizowane zajęcia: kulturalne, rekreacyjne, ruchowe, edukacyjne, rękodzielnicze. To miejsce, w którym aktywnie i miło spędzisz wolny czas, rozwiniesz swoje pasje, zainteresowania i umiejętności. Więcej informacji znajdziecie na plakacie.

         4. Jutro (poniedziałek), w kościele po Mszy Świętej o godzinie 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym połączone z konferencją na temat Eucharystii. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Wiesława Trypus, lat 63, mieszkańca Stelmachowa. Wieczny odpoczynek…