IV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższy czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będą odprawiane w porządku świątecznym, czyli o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00. Integralną część liturgii tego dnia stanowi tradycyjnie poświęcenie gromnic.

W Kościele Powszechnym obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, o czym będziemy pamiętać w naszych modlitwach. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Przypominam o przyniesieniu do kościoła gromnic.

         Tradycyjnie po święcie Ofiarowania Pańskiego przypada wspomnienie św. Błażeja – patrona od chorób gardła, Specjalne błogosławieństwo przez wstawiennictwo św. Błażeja będzie udzielone po porannej i wieczornej Mszy Świętej.

2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca – nabożeństwa po Mszach Świętych o godzinie 6.30 i 17.00.

Od pierwszej soboty miesiąca – 4 lutego br. rozpoczynają się w klasztorku comiesięczne nabożeństwa wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi. Początek modlitw godzina 8.30 – zachęcamy do uczestnictwa.

3. Stowarzyszenie „Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego” i Zamek w Tykocinie – zapraszają 4 lutego, w sobotę na widowisko historyczne pn. „Szturm Zamku w Tykocinie A.D. 1657. Jest to jedyna w kraju zimowa inscenizacja historyczna, ukazująca wydarzenia z okresu Potopu. Celem widowiska jest upamiętnienie wydarzeń sprzed 360 lat kiedy wojska hetmana Sapiechy zdobyły tykocińską twierdzę bronioną rzez oddziały szwedzkie i radziwiłłowskie. Początek inscenizacji o godzinie 13.00 Mszą Świętą w rycie łacińskim przed obrazem Matki Bożej Tykocińskiej. W imieniu organizatorów – zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/723438597832166/

4. Pragniemy poinformować, że wznawiamy akcję zbiórki elektrośmieci. Akcja ta prowadzona jest i koordynowana przez organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dochody ze zbiórki będą przeznaczone na pomoc wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Szczegółowe informacje, dotyczące zbieranego sprzętu znajdują się na ulotkach (stolik z prasą) i plakacie (gablota parafialna). Zasadniczo chodzi o stare komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie. W miejscu przy dzwonnicy, na cmentarzu przykościelnym będzie można składać zużyty sprzęt. Zbiórka trwa do 17 lutego br., do godziny 10.30.

5. Związek Strzelecki ,,Strzelec” OSW Jednostka Strzelecka 1031 Tykocin ogłasza nabór ochotników do plutonu szkolnego. Pierwsze spotkanie z rekrutami w najbliższą sobotę 04 lutego 2017 r. o godzinie 10.00 – Parking przed Kościołem w Tykocinie. Spotkanie następne: 11 lutego 2017 r. o godzinie 10.00, w tym samym miejscu. Więcej informacji na: https://www.facebook.com/js1031/?fref=ts lub pod numerem telefonu: 514-297-466.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Andrzeja Wiśniewskiego, lat 47. Wieczny odpoczynek…