IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana jest niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.


 2. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył Ojciec Andrzej Bielat, dr teologii, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Św. Jana Pawła II w Krakowie, opiekun grupy biblijnej, duszpasterz pielgrzymów, rekolekcjonista… Porządek Mszy Świętych połączonych z naukami rekolekcyjnymi nauk w poniedziałek (18.03.2024) i wtorek (19.03.2024) będzie następujący: godzina 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00.

W poniedziałek (18.03.2024) o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży, na którą zapraszamy do kościoła nauczycieli, młodzież i dziatwę szkolną.

We wtorek w klasztorku (19.03.2024) o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta (z nauką do chorych i udzieleniem Sakramentu Chorych)

Ponawiamy nasz apel do rodziców o dopilnowanie, aby dzieci w pełni skorzystały z tego czasu. Prosimy Was także o pomoc ludziom chorym i samotnym w dotarciu na te spotkania. Serdecznie, raz jeszcze – zapraszamy do udziału w rekolekcjach!

         2. Ponawiamy nasze zaproszenie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.30 (klasztorek) i 17.30 (kościół parafialny). Przypominam, że bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny) śpiewamy – Gorzkie Żale. Zachęcamy także do uczestnictwa w Nabożeństwie Pasyjnym odprawianym w środę o godzinie 19.00. Można nie przyjść, ale też można kiedyś tego żałować.

         3. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, wspierającym trwające i planowane inwestycje. Dziękuję rodzinie z Popowlan za ufundowanie dwóch ornatów do sprawowania Mszy Świętej. Bóg zapłać!

         4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Henryka Cackowskiego, lat 73 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…