III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy piękny miesiąc maj. Bardzo proszę, aby jak nakazuje nam stary zwyczaj, w miejscach gdzie taka tradycja od lat istnieje – odprawiać nabożeństwa majowe. Przypominam, że przez cały ten miesiąc w dni powszednie, po Mszy świętej o godzinie 17.00 w niedziele po Sumie odprawiane jest w naszym kościele „nabożeństwo majowe”; w klasztorku, w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 9.00; w niedziele po Mszy św. o godzinie 11.00. zachęcamy do uczestnictwa w tych modlitwach! Przypominamy także, że w kościele parafialnym w każdą niedzielę o godzinie 7.30 śpiewane są  Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P – zapraszamy.


Pragniemy zauważyć, że ważnym elementem świadectwa naszej wiary i mieszkańców danej miejscowości jest troska o przydrożne krzyże i kapliczki. Już teraz widzimy, że wielu opiekunów takich miejsc stale o tym pamięta. Dziękujemy im za tę troskę. Zwracamy się ponownie z prośbą o zaprowadzenie porządku i udekorowanie przydrożnych krzyży, zadbanie o właściwy porządek w najbliższym otoczeniu.

2. We wtorek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w modlitwach zanoszonych do Boga w intencji naszej Ojczyzny. Msze Święte w kościele parafialnym będą odprawione jak w każdą niedzielę, z jedyną różnicą – Msza Święta o godzinie 10.00 będzie połączona z uroczystościami patriotycznymi przy Pomniku Orła Białego; w klasztorku będzie tylko Msza Święta o godzinie 9.00. 

Burmistrz i Samorząd Tykocina, Port Kultury oraz nasza Parafia zapraszają na uroczystości obchodów Święta Konstytucji, które odbędą się w najbliższy wtorek 3 maja br. Całość uroczystości odbywać się będzie według następującego porządku:

godz. 9.30 zbiórka na Placu Stary Rynek;

godz. 9.50 wymarsz pod pomnik Orła Białego;

godz. 10.00 przypomnienie historii świętowania 3 Maja,

– akademia patriotyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół im. W. Puchalskiego w Radulach,

– występ Tykocińskiego Zespołu Wokalnego oraz Zespołu Hetmanki,

– uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny,

– występ Orkiestry Dętej.

         3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwa Pierwszego Piątku i Pierwszej Soboty będą połączone z Mszą Świętą o godzinie 7.00 i 17.00.

         Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

4. Jutro, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami kraju. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do ojczyzny!

         5. Dziękujemy za wszelką życzliwość we wspieraniu naszych tegorocznych inwestycji, zwłaszcza rozbudowy cmentarza grzebalnego. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Siekierk – 150zł, Tykocina – 50zł, Rzędzian – 200zł oraz rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 400zł,. Bóg zapłać!

Dziękuję Paniom z Odnowy w Duchu Świętym za przygotowanie kościoła na rozpoczynające się uroczystości.

         Za tydzień, w niedzielę po każdej Mszy Świętej  będą zbierane do puszek datki  na wsparcie prężnie rozwijającej się Służby Liturgicznej.

6. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – odbędzie się spotkanie z dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej; natomiast w piątek – 6 maja o godzinie 18.00 spotkanie z dziećmi, dotyczące bezpośrednich przygotowań do uroczystości pierwszokomunijnych.

W następny poniedziałek – 9 maja o godzinie 19.00 spotkanie z młodzieżą, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Mariusz Sawicki, kawaler parafii tutejszej i Paulina Cylwik, panna parafii Krypno, zapowiedź II; Sebastian May, kawaler z parafii w Przemęcie i Magdalena Langda, panna parafii tutejszej, zapowiedź I; Jakub Baczewski, kawaler parafii tutejszej i Marta Czaplis, panna z parafii św. Karola Boromeusza w Białymstoku, zapowiedź I.