III Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje. Przewodniczył im będzie Rektor Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku ks. dr Marian Strankowski. Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek. Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:


Poniedziałek:

– godzina 8.00 Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

– godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, na którą zapraszamy szczególne osoby chore;

– godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Wtorek:

– godzina 8.00 Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

– godzina 9.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży w szkole;

– godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Zwracamy się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Będzie to przed świętami najlepsza okazja do spowiedzi. Proszę także – zwłaszcza posiadaczy samochodów – abyście pomogli jedni drugim w dojechaniu do kościoła, to piękna możliwość zrobienia adwentowego dobrego uczynku. Chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach i uroczystościach świąt, będziemy odwiedzali w sobotę 21 grudnia br. od godzin porannych.

Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w Pasterce. Na pół godziny przed nabożeństwem rozpoczniemy wspólny śpiew kolęd. W klasztorku nabożeństwo antycypujące radość Bożego Narodzenia zostanie odprawione o godzinie 22.00. Mszę Świętą o północy pragnę odprawić w intencji Wszystkich Dobroczyńców, którzy ciągle, tak bardzo ofiarnie na wszelki możliwy sposób wspierają nasze wysiłki dotyczące trwających inwestycji w naszym kościele i jego otoczeniu.

         Porządek Mszy świętych

Dzień Bożego Narodzenia:

                  KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 10.00; 12.00 i 17.00 (nie ma Mszy Św. o godz. 8.00)

                  KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

II Dzień Bożego Narodzenia:

                    KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00,

                    KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

         Podczas Pasterki będziemy składać ofiary na Fundusz Obrony Życia, natomiast w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świece w cenie  15 złotych za sztukę można nabyć po każdej Mszy Świętej, akcja ta została już zakończona w klasztorku. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

3. Nasza akcja pomocników Świętego Mikołaja wkracza w kolejną fazę. Bardzo proszę osoby, które zobowiązały się pomóc Świętemu Mikołajowi, aby do niedzieli 22 grudnia br. przyniosły do kościoła przygotowane wcześniej prezenty. Koniecznie (!!!) nalepiły na paczkę to czerwone serduszko, które wzięli z choinki lub wyraźnie napisali na paczce imię i wiek dziecka. To bardzo ważne, abyśmy nie pomieszali paczek i każda z nich trafiła do właściwego adresata! Osoby lub grupy osób, którzy chcieli by pomóc Świętemu Mikołajowi i przyczynić się do świątecznej radości dzieci mają także w tym roku inną szansę, by ją wykorzystać należy zdjąć z choinki jedną z zawieszonych kopert i włożyć do koperty odpowiedni banknot, a kopertę wraz z zawartością przekazać księdzu lub wrzucić na tacę. Bóg zapłać wszystkim, którzy życzliwie włączają się w tę akcję i ją wspierają. Dzięki Wam dla wielu te święta, a nawet ferie zimowe – będą radośniejsze. Przypominam naszą świąteczną pomoc kierujemy w tym roku do dzieci z domów dziecka.

4. Dziękujemy wszystkim osobom, które cały czas z niesłabnącą troską myślą o kompleksowych planach remontu naszego kościoła. Pomimo iż poważnym wyzwaniem dla nas pozostaje rozbudowa cmentarz – to jednak priorytetem pozostaje dla nas remont kościoła. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli anonimowi ofiarodawcy z Kolonii Tykocin – 200zł, z Rzędzian – 200zł, anonimowy ofiarodawca – 1 000zł. Bóg zapłać!

         5. Dziękujemy Paniom z Herman za pomoc i we wczorajszym, bardzo dokładnym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę – 21 grudnia na godzinę 10.00, zwracamy się do rodzin z Kolonii Tykocin.

         6. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które życzliwie przyjęły Pana Organistę, roznoszącego opłatki. Informujemy, że rodziny, których pan Organista nie zastał w domu mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej, w zakrystii.