III Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje. Przewodniczył im będzie Prefekt Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku – ks. dr Andrzej Dębski. Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek.

Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:      

Poniedziałek – godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Wtorek – godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 9.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży w szkole; 10.30 – Msza Święta w klasztorku, godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Osoby chore zapraszamy na specjalną naukę, Mszę Świętą, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych poniedziałek do klasztorku.

         Zwracam się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Wspierajmy się wzajemnie w dotarciu do kościoła i jak najobfitszym skorzystaniu z czasu rekolekcyjnej łaski. Nie zmarnujmy szansy kolejnego Adwentu. Zapraszamy na rekolekcje – Bóg tęskni za Wami!

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świece w cenie 15 złotych za sztukę (duża), 5 złotych za sztukę (mała świeca), można po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku; będą one dostępne także w szkole. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

3. Nasza akcja „Szlachetna choinka” wkracza w kolejną fazę. Bardzo proszę osoby, które zobowiązały się pomóc Świętemu Mikołajowi, aby za tydzień, w niedzielę 18 grudnia br. przyniosły do kościoła przygotowane wcześniej prezenty. Koniecznie (!!!) nalepiły na paczkę to czerwone serduszko, które wzięli z choinki. To bardzo ważne, abyśmy nie pomieszali paczek i każda z nich trafiła do właściwego adresata! Osoby lub grupy osób, którzy chcieli by pomóc Świętemu Mikołajowi i przyczynić się do świątecznej radości dzieci mają także w tym roku inną szansę, by ją wykorzystać należy zdjąć z choinki jedną z zawieszonych kopert i włożyć do koperty odpowiedni banknot, a kopertę wraz z zawartością przekazać księdzu lub wrzucić na tacę. Do każdej koperty jak i serduszka dołączony jest (w ramach wdzięczności) specjalny Anioł, który jest prezentem Świętego Mikołaja dla pomocników; anioł zostaje w domu ofiarodawców!

Zachęcamy do działania! W tym roku swoją pomoc kierujemy do dzieci niepełnosprawnych, a wyjazd zostanie ufundowany dzieciom z najuboższych rodzin.

BARDZO WAŻNE! – opinię o tej akcji mogą wyrażać jedynie ci, którzy się w nią włączą; nie pomagający innym i skąpi – nie posiadają legitymacji do komentowania .

4. Dziękujemy wszystkim osobom, które cały czas z niesłabnącą troską myślą o kompleksowych planach remontu naszego kościoła. Przed nami jeszcze bardzo trudna i długa droga do celu. W ostatnich dniach swój dar złożyli anonimowi ofiarodawcy z Sanik – 500zł i Łopuchowa – 100zł. Bóg zapłać!

5. Wzorem lat minionych chciałbym zwrócić się do dzieci z prośbą o udział w dorocznym konkursie na najpiękniejszą bożonarodzeniową szopkę. Zasady konkursu są proste. Należy wykonać szopkę, Umieścić na niej informacje o wykonawcy-artyście i przynieść ją w dzień Świąt Bożego Narodzenia do kościoła, postawić przy żłóbku i czekać na werdykt jury. Przewidziane nagrody.

6. Są jeszcze wolne miejsca na (organizowany przez nas) wyjazd do miejscowości Małe Ciche, niedaleko Zakopanego. W programie między innymi aktywny wypoczynek na górskich stokach, lodowisko, zwiedzanie ciekawych turystycznie miejsc i inne atrakcje. Zakwaterowanie i wyżywienie w pensjonacie. Koszt pobytu wraz z podróżą, karnetami na stoki, wypożyczeniem nart ok. 800zł od osoby. Zapisów można dokonywać u Pani Bogusławy Najeckiej (tel. 605132316) lub kancelarii parafialnej.

7. W dniu jutrzejszym o godzinie 18.00, odbędzie się na plebanii Spotkanie, kończące dni Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym; przewodniczył mu będzie ks. dr Wojciech Nowacki. Zapraszamy!

8. Centrum Badań nad Historią i Kulturą Małych Miast zaprasza na pierwszy z cyklu wykładów poświęconych historii Tykocina, który odbędzie w niedzielę 11 grudnia o godz. 13:00 się w siedzibie Centrum przy Placu Czarnieckiego 10.

 Tematem wykładu będzie historia tykocińskich szewców w okresie powojennym, zatrudnionych w „Rzemieślniczej Spółdzielni Szewców i Cholewkarzy” działającej w latach 1957-1970 w kamieniczce na Placu Czarnieckiego. Prelekcji, którą wygłosi Maria Markiewicz,  towarzyszyć będzie pokaz nieznanych zdjęć Tykocina z lat powojennych.

9. W najbliższym tygodniu Pan Organista będzie roznosił bożonarodzeniowe opłatki według następującego porządku w środę – od 8.30 – Stelmachowo, od 16.00 – Tykocin Nowe Miasto; w czwartek od godziny 8.30 – Broniszewo, od 16.00 ulica Klasztorna, Holendry, Piekarska, Kombatantów; w piątek od godziny 8.30 – Siekierki, od godziny 16.00 – ulice Sokołowska, Kaczorowska; w sobotę od godz. 10.00 ul. Piłsudskiego i ciąg dalszy Tykocina. Osoby, których nie zastał Pan Organista lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Ireny Sokólskiej, lat 92 z Łopuchowa; Śp. Haliny Turek, lat 84 z Tykocina; Śp. Józefa Nowakowskiego, lat 74 z Lipnik. Wieczny odpoczynek…