II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ogłoszenia parafialne

Druga niedziela Wielkiego Postu – jest Niedzielą Ad Gentes, czyli dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywać ją będziemy pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”


Dziękujmy Bogu za misjonarki i misjonarzy pochodzących z Polski, którzy mimo wielu trudnych wyzwań ofiarnie posługują w 99 krajach misyjnych dając świadectwo wierności Chrystusowi i Jego Kościołowi. Prośmy, nie tylko dzisiaj, aby w Kościele rodziły się oddane Bogu powołania misyjne. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbierane będą ofiary do puszek na wsparcie dzieł misyjnych

         2. Ponawiamy nasze zaproszenie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.30 (klasztorek) i 17.30 (kościół parafialny). Przypominam, że bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny) śpiewamy – Gorzkie Żale. W każdą środę Wielkiego Postu o godzinie 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Pasyjne. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca, nabożeństwo po porannej i wieczornej Mszy Świętej.

4. W następną niedzielę po każdej Mszy Świętej zorganizowana zostanie zbiórka do puszek, przeznaczona na wsparcie rozwijającej się Liturgicznej Służby Ołtarza – ministrantów.

5. W najbliższy wtorek 27 lutego br. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku – zaprasza na spotkanie informacyjne w ramach Programu Czyste Powietrze, który przewiduje wymianę pieców tzw. kopciuchów oraz termomodernizację budynków. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miasta o godzinie 16.00 – zainteresowanych zapraszamy.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Rafała Chludzińskiego lat 38 z Tykocina i Śp. Edwarda Nartowicza, lat 56 z Broniszewa. Wieczny odpoczynek…