II NIedziela po Bożym Narodzeniu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II NIedziela po Bożym Narodzeniu – ogłoszenia parafialne

W najbliższą środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich, skupiającym w sobie trzy wydarzenia, przez które Chrystus objawił się światu: pokłon pogańskich magów, chrzest Jezusa w Jordanie i pierwszy cud Zbawiciela w Kanie Galilejskiej.

Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: klasztorek godzina 9.00 i 11.00; kościół parafialny 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00 (nie ma Mszy Świętej o godzinie 15.00). Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje w świecie.

Tego dnia po powrocie z kościoła oznaczamy poświęconą kredą odrzwia naszych domów napisem K+M+B 2021 lub C+M+B+2021. Oba oznaczenia są poprawne, gdyż najważniejsze, żeby zachowując ten zwyczaj, robić to z powodu żywej wiary i przynależności do Chrystusa, czyniąc to świadomie.

Tego dnia po Mszy Świętej o godzinie 17.00 będziemy mogli wysłuchać kantaty John’a W. Petersona pt. Pierwsza kolęda. Na organach zagra Damian Sorota, recytacje – Kacper Rzędzian, śpiew – Patrycja Zieniewicz. Serdecznie zapraszamy.

2. Składamy podziękowania wszystkim, którzy z wielkim zrozumieniem i życzliwością wspierają rozpoczęty gruntowny remont świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 3 000zł i 200zł, Sierk – 150 euro, Łopuchowa – 300zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 400zł. Bóg zapłać!

3. Za tydzień, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – comiesięczne modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi. To także kolejna szansa, aby włączyć się w modlitwę różańcową rodziców, modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy zainteresowanych.

4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Śp. Tadeusza Sawickiego, lat 68 mieszkańca Sawina, Śp. Bogumiły Sadowskiej, lat 71 mieszkanki Sawina, Śp. Anny Miastkowskiej, lat 84, mieszkanki Kolonii Tykocin. Wieczny odpoczynek…