II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

W następną niedzielę 17 grudnia br. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, przewodniczył im będzie Ojciec Andrzej Bielat – dominikanin, dr teologii, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Św. Jana Pawła II w Krakowie, opiekun grupy biblijnej, duszpasterz pielgrzymów, rekolekcjonista..


Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek. Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:

Poniedziałek – godzina 8.00 i 12.00 Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, na którą zapraszamy szczególne osoby chore; godzina 17.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży.

Wtorek – godzina 8.00, 10.00 i 12.00 Msza Święta z nauką ogólną; 17.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży.

Zwracam się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Będzie to przed świętami najlepsza okazja do spowiedzi. Proszę także – zwłaszcza posiadaczy samochodów – abyście pomogli jedni drugim w dojechaniu do kościoła, to piękna możliwość zrobienia adwentowego dobrego uczynku. Chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach i uroczystościach świąt, będziemy odwiedzali w piątek 22 grudnia br. od godzin porannych.

Ponawiam zachętę do uczestniczenia w Roratach, które są odprawiane w dni powszednie o godzinie 7.00 i w poprzedzającym je śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu N.M.P, rozpoczynającym się o godzinie 6.40; w klasztorku Roraty rozpoczynają się o godzinie 9.00. Zachęcamy do udziału w modlitwie.

2. W tym tygodniu Pan Organista kończy roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. W najbliższą sobotę 16 grudnia odwiedzi Tykocin ul. Poświętną, Zacerkiewną, 11 Listopada i Ogrodową. Rodziny, których Pan Organista nie zastał lub których nie było w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej.

3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.

Za tydzień, po każdej Mszy Świętej będą zbierane datki na wsparcie Liturgicznej Służby Ołtarza – ministrantów.

W minioną niedzielę wolontariusze kwestujący

4. Są jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy, która odbędzie się w dniach od 26 kwietnia do 2 maja 2024r. Koszt 2300zł i 660 euro. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Piotra, tel. 698922089.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jadwigi Roszkowskiej, lat 74 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…