II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

W następną niedzielę 12 grudnia br. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, przewodniczył im będzie ks. Dariusz Marek Mateuszuk – Notariusz Sądu Arcybiskupiego w Białymstoku. Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek. Bardzo proszę by nie planować sobie skorzystania z Sakramentu Pokuty w następną niedzielę, rozpoczynającą czas rekolekcji.


Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:

Poniedziałek – godzina 8.00, 10.00 i 12.00 Msza Święta z nauką ogólną; 17.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży.

Wtorek – godzina 8.00 i 12.00 Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, na którą zapraszamy szczególne osoby chore; godzina 17.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży.

Zwracam się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Będzie to przed świętami najlepsza okazja do spowiedzi. Proszę także – zwłaszcza posiadaczy samochodów – abyście pomogli jedni drugim w dojechaniu do kościoła, to piękna możliwość zrobienia adwentowego dobrego uczynku. Chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach i uroczystościach świąt, będziemy odwiedzali w czwartek 23 grudnia br. od godzin porannych.

Ponawiam zachętę do uczestniczenia w Roratach. Cieszy mnie fakt, że są osoby młodsze i starsze, które już usłyszały tę prośbę.

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, dzięki której pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z najuboższych polskich rodzin. Świece w cenie 15 złotych za sztukę można po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku; będą one dostępne także w szkole. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

  3. Za tydzień, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – comiesięczne modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi. To także kolejna szansa, aby włączyć się w modlitwę różańcową rodziców, modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy zainteresowanych.

4. II Niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Aktualnie kościołowi za wschodnią granicą służy 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr i 40 braci zakonnych z Polski oraz wolontariusze świeccy. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej – zbieramy do puszek datki na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”

         5. W najbliższym tygodniu Pan Organista zakończy roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. We wtorek – Sawino i Hermany; w środę – Sierki i Kolonia Tykocin (niestety z przyczyn od nas niezależnych ubiegłotygodniowa wizyta musiała być odwołana; piątek – Nieciece, Kiermusy, Saniki; w sobotę ul. Piłsudskiego, ul. Kaczorowska.

Wizyty rozpoczynać się będą od godziny 8.00. Rodziny, których nie zastanie Pan Organista lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej.

         6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. Zdzisława Kuleszy, lat 72 z Dobek; Śp. Marainny Weryk, lat 88 z Jeżewa Starego; Śp. Zdzisława Salatyńskiego z Tykocina i Śp. Piotra Cackowskiego, lat 84, pochodzącego z Sanik; pogrzeb odbył się w Gdańsku. Wieczny odpoczynek…